Cherchesov: “Axmat” har doim bir xil tayyorgarlik qiladi
“Axmat” futbol jamoasining bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov “Zenit”ga qarshi o‘yinga jamoani tayyorlash qiyin bo‘lganmi degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu uchrashuv Cherchesov uchun “Axmat” bosh murabbiyi sifatida ilk o‘yin bo‘ldi. Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida o‘tgan bellashuvda Grozniy jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Cherchesovning aytishicha, agar o‘yin “Zenit”ga emas, boshqa jamoaga qarshi o‘tkazilganida ham, tayyorgarlik jarayonida biror o‘zgarish bo‘lmagan bo‘lardi. Ular har qanday holatda ham bir xil harakatlarni amalga oshirgan bo‘lishardi.
Mutaxassis ta’kidlashicha, raqib darajasidan qat’i nazar, tayyorgarlik jarayoni o‘zgarmaydi. Murabbiylar shtabi ishga hissiyotlarsiz yondashgan, raqib jamoani tahlil qilib, o‘z futbolchilarining imkoniyatlarini o‘rgangan.

Черчесов: “Ахмат” всегда готовится одинаково
Главный тренер футбольной команды “Ахмат” Станислав Черчесов ответил на вопрос, было ли сложно подготовить команду к игре против “Зенита”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта встреча стала для Черчесова первой игрой в качестве главного тренера “Ахмата”. В матче четвертого тура чемпионата России грозненская команда одержала победу со счетом 1:0.
Черчесов отметил, что если бы игра проходила не с “Зенитом”, а с другой командой, в процессе подготовки не было бы никаких изменений. Они в любом случае действовали бы одинаково.
Специалист подчеркивает, что независимо от уровня соперника, процесс подготовки не меняется. Тренерский штаб подошел к работе без эмоций, проанализировав соперника и изучив возможности своих футболистов.
В следующем туре “Ахмат” примет на своем поле команду “Крылья Советов” из Самары. Таким образом, команда под руководством Черчесова готовится к новым испытаниям.