Kozlov: Sun’iy maydonda o‘ynashda muammo yo‘q
Krasnodar futbolchisi Danila Kozlov sun’iy maydonda o‘tkazilgan o‘yin haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
10-avgust kuni Krasnodar jamoasi safarda Orenburg ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvdagi yagona gol ikkinchi bo‘limda Krivtsov tomonidan kiritildi.
Danila Kozlovning so‘zlariga ko‘ra, u sun’iy maydonda o‘ynashdan to‘liq mamnun. U ta’kidlashicha, butun faoliyati davomida tabiiy maydonda to‘p surgan futbolchilar uchun sun’iy maydonga moslashish biroz qiyin bo‘lishi mumkin.
Biroq, u o‘zi endigina uchinchi yil futbol o‘ynayotganini aytib, tabiiy va sun’iy maydon o‘rtasida katta farq sezmasligini bildirdi. Joriy mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi barcha musobaqalarda beshta o‘yinda maydonga tushib, bir bor raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Kozlovning fikricha, sun’iy maydonlar yosh futbolchilar uchun qiyinchilik tug‘dirmaydi, lekin tajribali futbolchilar uchun o‘zgarish sezilishi mumkin. Shu bilan birga, u o‘zining hozirgi sharoitdan qoniqish bildirganini qayd etdi.

Козлов: Проблем с игрой на искусственном поле нет
Футболист Краснодара Данила Козлов поделился своими мыслями о игре на искусственном поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
10 августа команда Краснодара одержала победу в гостях над Оренбургом со счетом 1:0. Единственный гол в матче был забит Кривцовым во втором тайме.
По словам Данилы Козлова, он полностью доволен игрой на искусственном поле. Он подчеркивает, что для футболистов, которые всю свою карьеру играли на натуральном поле, адаптация к искусственному может быть немного сложной.
Однако он отметил, что, играя всего третий год, не чувствует большой разницы между натуральным и искусственным полем. В текущем сезоне 20-летний полузащитник выходил на поле в пяти матчах во всех соревнованиях и один раз поразил ворота соперника.
По мнению Козлова, искусственные поля не создают трудностей для молодых футболистов, но для опытных игроков изменения могут быть заметны. В то же время он отметил, что удовлетворен текущими условиями.