Klub to‘rt turdan so‘ng ikki ochko jamg‘ardi. Bu natija raqiblar qanday o‘ynayotganini hisobga olganda, yaxshi emas.
Danila Xotulyovning so‘zlariga ko‘ra, ikki ochko – bu juda yomon natija. Ularning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ko‘proq ochko to‘plashi kerak edi.
Orenburg jamoasi chempionat jadvalida hozirda 14-o‘rinda bormoqda. Rossiya oliy ligasining beshinchi turi doirasida Orenburg jamoasi Tolyatti shahri vakili bo‘lgan Akron klubi bilan bahs olib boradi.
Uchrashuv 17-avgust, yakshanba kuni Samaradagi stadionda bo‘lib o‘tadi. Jamoa bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich uchun bu o‘yin muhim ahamiyatga ega.
Orenburg futbolchilari oldinda turgan uchrashuvda yaxshi natija ko‘rsatishga harakat qilishadi. Klub muxlislari jamoadan ijobiy natija kutmoqda.
Shu sababli, futbolchilar har bir o‘yinda bor kuchi bilan harakat qilishi lozim. Chempionatda yuqori o‘rinlar uchun kurash davom etmoqda.

Оренбургский защитник недоволен результатом в два очка
Защитник футбольного клуба Оренбург Данила Хотулёв оценил первые результаты своей команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб набрал два очка после четырех туров. Этот результат не является хорошим, учитывая, как играют соперники.
По словам Данила Хотулёва, два очка – это очень плохой результат. По их словам, команда должна была набрать больше очков.
Команда Оренбурга сейчас занимает 14-е место в таблице чемпионата. В рамках пятого тура Российской Премьер-Лиги Оренбург встретится с клубом Акрон из города Тольятти.
Матч пройдет 17 августа, в воскресенье, на стадионе в Самаре. Для главного тренера команды Владимира Слишковича эта игра имеет важное значение.
Футболисты Оренбурга постараются показать хороший результат в предстоящем матче. Болельщики клуба ожидают положительного результата от команды.
Поэтому футболисты должны выкладываться на полную мощность в каждой игре. Борьба за высокие места в чемпионате продолжается.