Yozgi mavsumda "Lokomotiv" jamoasiga qo‘shilgan Krishtian Ramirez Rossiya klublari o‘yin darajasiga baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u Rossiya chempionatida o‘ynamagan vaqtda ham Rossiya Premyer-ligasi o‘yinlarini kuzatib borgan. Ramirezning fikricha, chempionat darajasi avvalgidek yuqori bo‘lib qolmoqda.
U besh-yetti yil avval qanday bo‘lsa, hozir ham o‘sha darajada qolayotganini ta’kidladi. Himoyachi shuningdek, uning yo‘qligida Rossiya chempionatida mahalliy va xorijiy futbolchilar soni ortganini qayd etdi.
Bu esa musobaqa saviyasini yanada oshirganini bildiradi. Ma’lumot uchun, Krishtian Ramirez ikki yil davomida Rossiyada o‘ynamagan.
U 2023 yilda "Krasnodar" klubidan "Ferentsvarosh"ga o‘tgan edi. Joriy yilning iyul oyida esa ekvadorlik futbolchi "Lokomotiv" bilan shartnoma imzoladi va allaqachon Premyer-ligada ikki uchrashuvda maydonga tushdi.

Рамирес: Российский футбол по-прежнему на высоком уровне
Летний сезон, присоединившийся к команде "Локомотив", Кристиан Рамирес оценил уровень игры российских клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, даже когда он не играл в российском чемпионате, он следил за матчами Российской Премьер-Лиги. По мнению Рамиреса, уровень чемпионата остается таким же высоким, как и раньше.
Он отметил, что уровень остался на том же уровне, что и пять-семь лет назад. Защитник также отметил, что в его отсутствие количество местных и иностранных футболистов в российском чемпионате увеличилось.
Это говорит о том, что уровень соревнования стал еще выше. Для справки, Кристиан Рамирес не играл в России в течение двух лет.
В 2023 году он перешел из клуба "Краснодар" в "Ференцварош". В июле текущего года эквадорский футболист подписал контракт с "Локомотивом" и уже сыграл в двух матчах Премьер-Лиги.