Rossiya – Iordaniya o‘yini Saran shahrida o‘tishi mumkin
Yaqinda Rossiya terma jamoasining navbatdagi yig‘ini doirasida Iordaniya terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazilishi e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozircha ushbu o‘yin qayerda bo‘lib o‘tishi haqida rasmiy ma’lumot berilmagan. Metaratings axborotiga ko‘ra, Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvni o‘tkazish uchun Saran shahrining nomzodi ko‘rib chiqilmoqda.
Rossiya – Iordaniya o‘rtasidagi o‘yin payshanba kuni, 4-sentabr sanasiga belgilangan. Uch kundan so‘ng, ya’ni 7-sentabr kuni Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi safarda Qatar terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadi.
Shuningdek, oktyabr oyida Rossiya terma jamoasi Eron va Boliviya terma jamoalari bilan ham o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazishi rejalashtirilgan. Ma’lumki, hozirgi vaqtda Rossiya terma jamoasi xalqaro musobaqalardagi cheklovlar sababli faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida ishtirok etmoqda.
Shu sababli, jamoa o‘zining sport formasini saqlab qolish va tajriba orttirish maqsadida turli davlatlarning terma jamoalari bilan o‘rtoqlik uchrashuvlari tashkil etmoqda. O‘yinlarning aniq sanasi va o‘tkazilish joyi bo‘yicha rasmiy ma’lumotlar keyinroq e’lon qilinadi.

Россия – игра Россия – Иордания может пройти в городе Саран
Недавно было объявлено о проведении товарищеского матча сборной России против сборной Иордании в рамках очередного сбора. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пока официальной информации о месте проведения этой игры не поступало. По данным Metaratings, рассматривается кандидатура города Сара для проведения встречи между сборными России и Иордании.
Игра между Россией и Иорданией запланирована на четверг, 4 сентября. Через три дня, 7 сентября, сборная России под руководством Валерия Карпина проведет товарищеский матч против сборной Катара на выезде.
Также в октябре сборная России планирует провести товарищеские матчи со сборными Ирана и Боливии. Известно, что в настоящее время сборная России участвует только в товарищеских матчах из-за ограничений в международных соревнованиях.
По этой причине команда организует товарищеские матчи с национальными сборными различных стран для поддержания своей спортивной формы и получения опыта. Официальная информация о точных датах и местах проведения игр будет объявлена позже.