Montes va Stankovich mojarosi tinch hal qilindi, e’tiroz yo‘q
Gelu Rodriges, “Lokomotiv” futbolchisi Sesar Montesning vakili, futbolchi va “Spartak” bosh murabbiyi Dejan Stankovich o‘rtasida yuzaga kelgan ziddiyat yuzasidan izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holatda Stankovichga nisbatan hech qanday e’tiroz yo‘q, sababi futbolda hissiyotlar tabiiy hisoblanadi. Ular hakam qarori bo‘yicha turlicha fikr bildirgan va shunday vaziyatlarda jamoa xonasida tortishuvlar tez-tez uchraydi.
Rodrigesning ta’kidlashicha, tomonlar ushbu masalani o‘zaro kelishib hal qilishgan. Avvalroq, ushbu bahs chog‘ida Stankovich “Lokomotiv” futbolchisining qornini tirnab yuborgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq Rodriges Montesda jiddiy jarohat qayd etilmaganini ma’lum qildi. Ma’lumot uchun, “Lokomotiv” va “Spartak” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin shanba kuni bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuvda “Lokomotiv” o‘z maydonida “Spartak”ni 4:2 hisobida mag‘lub etdi. Uchrashuv qahramoni Aleksey Batrakov bo‘lib, u uchta gol urdi va jamoasining g‘alabasiga katta hissa qo‘shdi.

Монтес и Станкович спор был мирно разрешен, возражений нет
Гелу Родригес, представитель футболиста "Локомотива" Сесара Монтеса, прокомментировал возникший конфликт между футболистом и главным тренером "Спартака" Деяном Станковичем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в данном случае нет никаких возражений к Станковичу, так как эмоции в футболе являются естественными. Они высказали разные мнения по поводу решения судьи, и в таких ситуациях споры в раздевалке происходят довольно часто.
Родригес отметил, что стороны договорились решить этот вопрос мирным путем. Ранее сообщалось, что во время спора Станкович укусил за живот футболиста "Локомотива".
Однако Родригес сообщил, что у Монтеса не было серьезных травм. Для справки, матч между "Локомотивом" и "Спартаком" состоялся в субботу.
В этом матче "Локомотив" на своем поле одержал победу над "Спартаком" со счетом 4:2. Героем встречи стал Алексей Батраков, который забил три гола и внес большой вклад в победу своей команды.