Sychyov: CSKA murabbiy tanlashda to‘g‘ri qaror qildi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Sychyov Moskva shahri CSKA jamoasining yangi bosh murabbiyi Fabio Chelestini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, CSKA rahbariyati murabbiy tanlashda to‘g‘ri qaror qabul qilgan. Sychyov dastlab bu lavozimga rossiyalik mutaxassis tayinlanadi, deb o‘ylaganini ta’kidladi.
Biroq klub tez va aniq harakat qilib, Chelestini boshchiligida jamoa yorqin va hujumkor futbol namoyish eta boshladi. Ma’lumot uchun, Chelestini boshchiligidagi CSKA yangi mavsumning dastlabki olti uchrashuvida biror marta ham mag‘lub bo‘lmadi.
Jamoa shu davrda to‘rt bor g‘alaba qozondi va ikki marta durang natija qayd etdi. Chelestini joriy yilning iyun oyida CSKA jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlandi.
U bunga qadar Shveysariyaning “Bazel” jamoasida ishlagan va u yerda mamlakat chempionligi hamda kubogini qo‘lga kiritgan. Shu orqali Chelestini o‘zining murabbiylik salohiyatini namoyon qilgan.

Сычёв: ЦСКА правильно выбрал тренера
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Сычёв высказал свое мнение о новом главном тренере московского ЦСКА Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, руководство ЦСКА приняло правильное решение при выборе тренера. Сычёв отметил, что изначально думал, что на эту должность назначат российского специалиста.
Однако клуб быстро и четко действовал, и под руководством Челестини команда начала демонстрировать яркий и атакующий футбол. Для справки, ЦСКА под руководством Челестини не потерпел ни одного поражения в первых шести матчах нового сезона.
Команда в этот период одержала четыре победы и дважды сыграла вничью. Челестини был назначен главным тренером ЦСКА в июне текущего года.
Ранее он работал в швейцарском клубе "Базель", где завоевал чемпионство и кубок страны. Таким образом, Челестини продемонстрировал свои тренерские способности.