CSKA futbolchilari o‘yin oldidan go‘sht yemaydi
CSKA futbol jamoasida diyetolog sifatida faoliyat yuritayotgan Xose Blesa futbolchilarning ovqatlanishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq jamoa yarim himoyachisi Kirill Glebov futbolchilarga go‘sht iste’mol qilish taqiqlangani haqida aytgan edi, biroq axborot xizmati rahbari Kirill Breydo bu ma’lumotni rad etgan. Xose Blesaning so‘zlariga ko‘ra, bu borada tushunmovchilik yuzaga kelgan.
Unga ko‘ra, CSKA futbolchilari haftaning odatdagi kunlarida go‘sht iste’mol qiladilar, biroq o‘yin oldidan ayrim cheklovlarga amal qilinadi. Blesa ta’kidlashicha, o‘yin oldidan, ya’ni so‘nggi kuni qizil go‘sht iste’mol qilish eng yaxshi tanlov emas.
Chunki bu vaqtda futbolchilar asosan oqsil va yengil hazm bo‘ladigan mahsulotlarni iste’mol qiladilar. Lekin haftaning boshqa kunlarida go‘sht ularning ratsionidan o‘rin oladi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan dam olish kunlari CSKA o‘z maydonida Rubin jamoasini 5:1 hisobida yirik hisobda mag‘lub etdi. Jamoa navbatdagi uchrashuvini seshanba kuni Fonbet Rossiya Kubogi doirasida Akron jamoasiga qarshi safarda o‘tkazadi.

Футболисты ЦСКА перед игрой не едят мясо
Диетолог Хосе Блеса, работающий в футбольной команде ЦСКА, высказал свое мнение о питании футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее полузащитник команды Кирилл Глебов говорил о запрете на потребление мяса для футболистов, однако руководитель пресс-службы Кирилл Брейдо опроверг эту информацию. По словам Хосе Блесы, в этом вопросе возникло недоразумение.
По его словам, футболисты ЦСКА потребляют мясо в обычные дни недели, однако перед игрой соблюдаются определенные ограничения. Блеса подчеркивает, что перед игрой, то есть в последний день, потребление красного мяса не является лучшим выбором.
Поскольку в это время футболисты в основном потребляют белки и легкие для усвоения продукты. Но в другие дни недели мясо занимает место в их рационе.
Напоминаем, что в прошлые выходные ЦСКА на своем поле крупно обыграл команду Рубин со счетом 5:1. Команда проведет следующую встречу во вторник в рамках Кубка России против команды Akron на выезде.