Hadjiev: Maosh chegarasi soya sxemalarga sabab bo‘ladi
Mahachqal’a “Dinamo” klubi prezidenti bo‘lib ishlayotgan Hadji Hadjiev Rossiya Premyer-ligasi klublari uchun maoshlar chegarasi joriy etilishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hadjievning aytishicha, maoshlar uchun chegaraning belgilanishi ayrim “soya” sxemalarning paydo bo‘lishiga olib kelishi mumkin. Ya’ni, ayrim futbolchilar o‘z ish haqlarining bir qismini norasmiy tarzda, ya’ni yashirin ravishda olishlari ehtimoli bor.
Hadjiev bu boradagi xavotirini shunday izohlaydi: “Agar maoshlar uchun chegaralar joriy qilinsa, hammasi soya sxemalarga o‘tib ketishi mumkin. Bu holat haqiqatga juda yaqin.
Buni mening hayotiy tajribam tasdiqlaydi”, – deydi u Metaratings nashriga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Mahachqal’a “Dinamo” jamoasi Premyer-liganing o‘tgan to‘rt turida besh ochko jamg‘ardi.

Hadjiev: Предельная зарплата приведет к теневым схемам
Президент клуба "Динамо" в Махачкале Хаджи Хаджиев высказал свое мнение о вероятности введения предела зарплат для клубов Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Хаджиева, установление предела зарплат может привести к появлению некоторых "теневых" схем. То есть, есть вероятность, что некоторые футболисты будут получать часть своей зарплаты неофициально, то есть скрытно.
Хаджиев объясняет свои опасения следующим образом: "Если будут введены пределы зарплат, все может перейти на теневые схемы. Эта ситуация очень близка к реальности.
Это подтверждает мой жизненный опыт", – говорит он в интервью изданию Metaratings. Напоминаем, что команда "Динамо" из Махачкалы набрала пять очков в последних четырех турах Премьер-Лиги.