Granat: Dinamo tezda o‘zgarmaydi, Karpin mo‘’jizakor emas
Sobiq Moskva Dinamo futbolchisi Vladimir Granat jamoaning yangi mavsumdagi omadsiz boshlanishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Dinamo jamoasini qisqa vaqt ichida tubdan o‘zgartirish oson emas. Granatning so‘zlariga ko‘ra, Valeriy Karpin sehrli tayoqchaga ega bo‘lgan ertak qahramoni emas.
U jamoaga kelib, hamma muammoni bir zumda hal qila olmaydi. Futbol jamoasi murakkab tuzilishga ega bo‘lib, uni rivojlantirish va natijalarga erishish uchun vaqt va mehnat talab etiladi.
Eslatib o‘tamiz, Dinamo jamoasi to‘rtta turdan so‘ng atigi besh ochko to‘pladi. Bu natija bilan ular birinchi o‘rindan yetti ochkoga ortda qolmoqda.
O‘tgan yakshanba kuni Dinamo safarda Premer-liganing autsayderlaridan biri bo‘lgan Sochi jamoasiga qarshi o‘ynab, durang natija qayd etdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Valeriy Karpin 2025 yil iyun oyida Moskva Dinamo jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlangan va u uch yillik shartnoma imzolagan.
Mutaxassis oldida jamoani kuchaytirish va yuqori natijalarga erishish vazifasi turibdi. Granatning fikricha, bu jarayon vaqt talab qiladi va sabr-toqat bilan ishlash lozim.

Гранат: Динамо быстро не меняется, Карпин не чудотворец
Бывший футболист московского Динамо Владимир Гранат высказал свое мнение о неудачном старте команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, изменить команду кардинально за короткое время не так просто. По словам Граната, Валерий Карпин не является сказочным героем с волшебной палочкой.
Он не может прийти в команду и решить все проблемы мгновенно. Футбольная команда имеет сложную структуру, и для ее развития и достижения результатов требуется время и труд.
Напоминаем, что команда Динамо набрала всего пять очков после четырех туров. С таким результатом они отстают от первого места на семь очков.
В прошлое воскресенье Динамо сыграло вничью с командой Сочи, одной из аутсайдеров Премьер-лиги. По данным, Валерий Карпин был назначен главным тренером московского Динамо в июне 2025 года и подписал трехлетний контракт.
Перед специалистом стоит задача усилить команду и добиться высоких результатов. По мнению Граната, этот процесс требует времени и нужно работать с терпением.