Rossiya terma jamoasi Peru va Chili bilan o‘ynaydi
Noyabr oyida Rossiya terma jamoasi BetBoom do‘stlik uchrashuvlarini Peru va Chili terma jamoalariga qarshi o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda o‘z fikrini bildirgan Olga Smorodskaya ilgari “Lokomotiv” klubida prezident lavozimida ishlagan. U Rossiya futbol ittifoqining bu boradagi ishini yuqori baholab, raqiblar kuchli ekani va bunday o‘yinlar terma jamoa uchun yaxshi sinov bo‘lishini ta’kidladi.
Rossiya terma jamoasi peruliklar bilan 12 noyabr kuni Sankt-Peterburg shahridagi “Gazprom Arena” stadionida uchrashadi. 15 noyabr kuni esa Rossiya terma jamoasi chililiklar bilan Sochi shahridagi “Fisht” stadionida maydonga tushadi.
Ushbu ikki o‘yin natijalari FIFA reytingiga ham ta’sir qiladi. Shuningdek, sentyabr oyida ham Rossiya terma jamoasining yig‘ini bo‘lib o‘tadi.
Bu safar terma jamoa Iordaniya va Qatar jamoalariga qarshi maydonga chiqadi. Bu uchrashuvlar ham jamoaning xalqaro maydondagi tajribasini oshirishga xizmat qiladi.
Mutaxassislar fikricha, kuchli raqiblarga qarshi o‘yinlar futbolchilar salohiyati va jamoaning hozirgi holatini baholashda muhim ahamiyatga ega. Shu sababli, Rossiya terma jamoasi uchun noyabr va sentyabr oylaridagi o‘yinlar katta ahamiyat kasb etadi.

Сборная России сыграет с Перу и Чили
В ноябре сборная России проведет товарищеские матчи против сборных Перу и Чили. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Высказав свое мнение по этому поводу, Ольга Смородская, ранее работавшая президентом клуба "Локомотив", высоко оценила работу Российского футбольного союза в этом направлении, отметив, что соперники сильные и такие игры станут хорошей проверкой для сборной.
Сборная России встретится с перуанцами 12 ноября на стадионе "Газпром Арена" в Санкт-Петербурге. 15 ноября сборная России выйдет на поле против чилийцев на стадионе "Фишт" в Сочи.
Результаты этих двух игр также повлияют на рейтинг FIFA. Кроме того, в сентябре также пройдет сбор сборной России.
На этот раз сборная выйдет на поле против команд Иордании и Катара. Эти встречи также будут способствовать повышению международного опыта команды.
По мнению экспертов, игры против сильных соперников имеют важное значение для оценки потенциала футболистов и текущего состояния команды. Поэтому игры в ноябре и сентябре имеют большое значение для сборной России.