Syomin Rossiyaning Peru va Chili bilan o‘yinlarini yuqori baholadi
Mashhur murabbiy Yuriy Syomin Rossiya terma jamoasining noyabr oyidagi uchrashuvlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa noyabr oyida o‘z maydonida Peru va Chili terma jamoalari bilan o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazadi. Bu haqda dushanba kuni rasmiy ravishda e’lon qilindi.
Yuriy Syominning ta’kidlashicha, Peru va Chili terma jamoalari Rossiya uchun yuqori darajadagi raqiblar hisoblanadi. Unga ko‘ra, bu o‘yinlarda jamoa o‘z kuchini sinab ko‘rishi mumkin.
Syomin bu uchrashuvlarni futbol muxlislari uchun juda qiziqarli deb hisoblaydi. U, shuningdek, Sankt-Peterburg va Sochi shaharlarida o‘tkaziladigan o‘yinlarga ko‘plab tomoshabinlar kelishini kutmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi 2025 yil oxirigacha jami olti ta o‘yin o‘tkazadi. Ushbu o‘yinlardan beshtasi o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi.
Valeriy Karpin jamoasi uchun raqiblar sifatida Iordaniya, Qatari, Eron, Boliviya, Peru va Chili terma jamoalari belgilangan. Faqatgina Qatar jamoasiga qarshi uchrashuv safarda o‘tkaziladi.
Shu tarzda, Rossiya terma jamoasi xalqaro maydonda o‘z kuchini sinab ko‘rishda davom etadi. Bu o‘yinlar nafaqat futbolchilar, balki muxlislar uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi.

Сёмин высоко оценил игры России с Перу и Чили
Знаменитый тренер Юрий Сёмин высказал своё мнение о матчах сборной России в ноябре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Валерия Карпина проведет в ноябре товарищеские матчи с национальными сборными Перу и Чили на своем поле. Об этом было официально объявлено в понедельник.
По словам Юрия Семина, сборные Перу и Чили являются высококлассными соперниками для России. Он считает, что в этих играх команда сможет проверить свои силы.
Сёмин считает эти встречи очень интересными для футбольных болельщиков. Он также ожидает, что на игры, которые пройдут в Санкт-Петербурге и Сочи, придет много зрителей.
Согласно информации, сборная России проведет в общей сложности шесть матчей до конца 2025 года. Из этих игр пять состоятся на домашнем поле.
В качестве соперников для команды Валерия Карпина определены сборные Иордании, Катара, Ирана, Боливии, Перу и Чили. Только матч против сборной Катара пройдет в гостях.
Таким образом, сборная России продолжит проверять свои силы на международной арене. Эти игры имеют важное значение не только для игроков, но и для болельщиков.