Futbol menejeri Franko Kamotschi o‘z fikriga ko‘ra, Dejan Stankovich ishdan bo‘shatilganidan so‘ng, “Spartak” jamoasini kim boshqarishi kerakligi haqida o‘z mulohazalarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Dejan Stankovichning holati hozirda og‘ir. Agar klub unga o‘rinbosar izlayotgan bo‘lsa, Domeniko Tedesko nomzodini ko‘rib chiqish maqsadga muvofiq bo‘ladi.
Kamotschining fikriga ko‘ra, Tedesko yaxshi mutaxassis bo‘lib, u bilan klub oldinga siljishi mumkin. Ma’lumot uchun, 2020-2021 yilgi mavsumda “Spartak” Domeniko Tedesko boshchiligida Rossiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Biroq, avvalroq italiyalik mutaxassis Rossiya chempionatiga qaytishni istamasligi haqida xabarlar tarqalgan. U faqat Yevropa klublaridan taklif bo‘lsa, uni ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirgan.
Hozirgi kunda “Spartak” Rossiya chempionati jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi. Jamoa yangi mavsumni bir g‘alaba, bir durang va ikki mag‘lubiyat bilan boshlagan.

Камоцци рекомендовал кандидатуру Тедеско Спартаку
Футбольный менеджер Франко Камотсчи высказал свое мнение о том, кто должен возглавить команду "Спартак" после увольнения Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ситуация Деяна Станковича в настоящее время тяжелая. Если клуб ищет ему замену, целесообразно рассмотреть кандидатуру Доменико Тедеско.
По мнению Камотсчи, Тедеско является хорошим специалистом, с которым клуб может продвигаться вперед. Для справки, в сезоне 2020-2021 "Спартак" под руководством Доменико Тедеско занял второе место в чемпионате России.
Однако ранее появлялись сообщения о том, что итальянский специалист не хочет возвращаться в чемпионат России. Он заявил, что готов рассмотреть предложения только от европейских клубов.
В настоящее время "Спартак" занимает 11-е место в таблице чемпионата России. Команда начала новый сезон с одной победой, одной ничьей и двумя поражениями.
Клуб в настоящее время работает над улучшением результатов. По мнению специалистов, смена главного тренера может повлиять на будущие результаты команды.