Dyakov: Spartak himoyada qiynalayapti, o‘yin yomon
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi bo‘lgan Vitaliy Dyakov Rossiya premer-ligasi yangi mavsumining dastlabki bosqichida “Spartak” jamoasining o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, “Spartak” himoyada o‘zini ko‘rsata olmayapti va jamoa qiynalayotganini ta’kidladi. Dyakov shuningdek, jamoaga yangi qo‘shilgan futbolchi Jedsonga e’tirozi yo‘qligini, u hali “Spartak”ga endigina kelgani va qanday sport formasida ekani noma’lumligini aytdi.
Biroq, jamoada uzoq vaqtdan beri o‘ynab kelayotgan futbolchilarga savol borligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ular o‘z ustida ishlashlari va jamoani og‘ir vaziyatdan olib chiqishlari kerak.
Dejan Stankovich boshqaruvidagi “Spartak” jamoasi 2011 yildan buyon eng yomon startni namoyon qildi. Hozirda “qizil-oq”lar Rossiya chempionatining to‘rt turidan so‘ng atigi to‘rt ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natija jamoa muxlislari va mutaxassislar orasida xavotir uyg‘otmoqda. “Spartak”ning navbatdagi o‘yini Rossiya kubogi doirasida 12 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Bu safar raqib sifatida Maxachqal’aning “Dinamo” jamoasi maydonga chiqadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:45 da boshlanadi.

Дьяков: Спартак испытывает трудности в защите, игра плохая
В последние годы известный футболист Виталий Дьяков оценил игру команды «Спартак» на начальном этапе нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «Спартак» не может проявить себя в защите, и команда испытывает трудности. Дьяков также отметил, что у него нет претензий к новому игроку команды Джедсону, так как он только что пришел в «Спартак», и неизвестно, в какой спортивной форме он находится.
Однако он подчеркнул, что есть вопросы к футболистам, которые играют в команде долгое время. По его словам, им нужно работать над собой и выводить команду из сложной ситуации.
Команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича демонстрирует худший старт с 2011 года. В настоящее время «красно-белые» смогли набрать всего четыре очка после четырех туров чемпионата России.
Этот результат вызывает беспокойство среди болельщиков и специалистов. Следующий матч «Спартака» пройдет в рамках Кубка России 12 августа.
На этот раз соперником станет команда «Динамо» из Махачкалы. Встреча начнется в 20:45 по московскому времени.