Kononov: Torpedo og‘ir davrda ham ijobiy ruhda
Moskvaning Torpedo futbol klubi bosh murabbiyi Oleg Kononov jamoasining so‘nggi natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirgi vaqtda ko‘pchilik aybdorni izlashga harakat qiladi va natijada ko‘p salbiy fikrlar paydo bo‘ladi. Kononovning so‘zlariga ko‘ra, ular har qanday holatda ham ijobiy kayfiyatda yashashga intiladilar va kelajakda jamoada hammasi yaxshi bo‘lishiga ishonadilar.
Ma’lumot uchun, Torpedo futbolchilari yangi mavsumni Rossiya oliy ligasida boshlashlari kerak edi. Biroq, hakamlar bilan bog‘liq janjallar sababli klub bir pog‘ona pastga, ya’ni quyi ligaga tushirildi.
Hozirda PARI ligasida o‘tkazilgan to‘rt turdan so‘ng, Torpedo jamoasi musobaqa jadvalining oxirgi pog‘onasida, ya’ni 16-o‘rinda bormoqda. Ularning hisobida atigi bir ochko mavjud.
Dushanba kuni kechqurun Torpedo o‘z maydonida Kostroma shahrining Spartak jamoasiga kichik hisobda mag‘lub bo‘ldi. Uchrashuvdan so‘ng, klub muxlislari bosh murabbiy Oleg Kononovdan iste’foga chiqishni talab qildilar.

Кононов: Торпедо в тяжелые времена тоже в позитивном духе
Главный тренер московского футбольного клуба Торпедо Олег Кононов высказал свое мнение о последних результатах команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время многие пытаются найти виновного, и в результате появляется много негативных мнений. По словам Кононова, они в любом случае стремятся жить в позитивном настроении и верят, что в будущем в команде все будет хорошо.
Для справки, футболисты Торпедо должны были начать новый сезон в Российской высшей лиге. Однако из-за конфликтов с судьями клуб был понижен на одну ступень, то есть в низшую лигу.
В настоящее время после четырех туров, проведенных в лиге PARI, команда Торпедо находится на последней позиции в турнирной таблице, то есть на 16-м месте. У них всего одно очко.
В понедельник вечером Торпедо на своем поле проиграло с минимальным счетом команде Спартак из города Кострома. После матча болельщики клуба потребовали от главного тренера Олега Кононова уйти в отставку.