Cherchesov "Axmat"ga yangi ruh va motivatsiya olib keldi
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Denis Glushakov Grozniyning "Axmat" jamoasiga yangi bosh murabbiy etib tayinlangan Stanislav Cherchesov va uning jamoa boshqaruvidagi ilk natijasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Denis Glushakovning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov o‘z jamoalariga motivatsiya olib kiradi. Murabbiy atigi uch kun ishlagan bo‘lsa-da, har bir futbolchi bilan alohida suhbatlashib, ularga to‘g‘ri yondashuv topa oldi.
Bu esa, Glushakovning ta’kidlashicha, eng muhim jihatlardan biridir. Ustozning qisqa vaqt ichida jamoa ruhiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatgani qayd etildi.
Ma’lumot uchun, "Axmat" joriy haftada Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida o‘z maydonida "Zenit" jamoasini kutilmagan tarzda mag‘lub etdi. Ushbu g‘alaba minimal hisobda qo‘lga kiritildi.
E’tiborlisi, Grozniy klubi ushbu muvaffaqiyatgacha rasmiy musobaqalarda ketma-ket to‘rt o‘yinda mag‘lub bo‘lgan edi. Yangi murabbiy boshchiligida jamoa ilk bor zafar quchdi va muxlislar orasida umid uyg‘otdi.

облачно с прояснениями ветер 2.3 м/с, ЮЗ
Бывший полузащитник сборной России Денис Глушаков высказал свое мнение о новом главном тренере грозненского "Ахмата" Станиславе Черчесове и его первых результатах на посту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дениса Глушакова, Черчесов приносит мотивацию в свои команды. Хотя тренер проработал всего три дня, он смог поговорить с каждым футболистом и найти к ним правильный подход.
Это, по словам Глушакова, является одним из самых важных аспектов. Отмечено, что наставник за короткое время положительно повлиял на командный дух.
Для справки, "Ахмат" в текущую неделю в четвертом туре чемпионата России неожиданно одержал победу над командой "Зенит" на своем поле. Эта победа была добыта с минимальным счетом.
Примечательно, что грозненский клуб до этого успеха подряд проиграл в четырех официальных матчах. Под руководством нового тренера команда впервые одержала победу и вызвала надежду среди болельщиков.