Cherchesov Stankovichni qo‘llab-quvvatladi, Spartakka borishini rad etdi
Grozniy shahrining "Akhmat" futbol klubi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Moskvaning "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichni qo‘llab-quvvatladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, Cherchesov "Spartak" jamoasiga serbiyalik mutaxassis o‘rniga kelishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Stanislav Cherchesov o‘z intervyusida hamkasblari uchun doimo tashvishlanishini aytdi.
U hozirda "Spartak" jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovich ekanini, unga omad tilashini ta’kidladi. Shuningdek, Stankovichning qarorida shoshilgan yoki shoshilmaganini vaqt ko‘rsatishini qo‘shimcha qildi.
Cherchesov o‘zini to‘liq qulay his qilayotganini bildirdi. Shuningdek, rossiyalik mutaxassis "Spartak" jamoasiga taklif etilishi haqida gapirish to‘g‘ri emasligini, chunki uni bu klubga hech kim taklif qilmaganini aytdi.
Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turida Cherchesov "Akhmat" jamoasi bosh murabbiyi sifatida debyut qildi va "Zenit" ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Shu bilan birga, Moskva derbisida "Spartak" jamoasi "Lokomotiv"ga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Черчесов поддержал Станковича, отказавшись от перехода в Спартак
Главный тренер футбольного клуба "Ахмат" из Грозного Станислав Черчесов поддержал главного тренера московского "Спартака" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что Черчесов может прийти на место сербского специалиста в "Спартак". В своем интервью Станислав Черчесов отметил, что всегда беспокоится о своих коллегах.
Он подчеркнул, что в настоящее время главным тренером "Спартака" является Деян Станкович, и пожелал ему удачи. Также он добавил, что время покажет, спешил ли Станкович с решением или нет.
Черчесов заявил, что чувствует себя полностью комфортно. Также российский специалист сказал, что неправильно говорить о приглашении в "Спартак", так как никто не предлагал ему этот клуб.
В четвертом туре Российской Премьер-лиги Черчесов дебютировал в качестве главного тренера "Ахмата" и одержал победу над "Зенитом" со счетом 1:0. В то же время в московском дерби "Спартак" проиграл "Локомотиву" со счетом 2:4.