Santyago Ximenez: Milan bilan chempionlik uchun kurashaman
"Milan" futbol klubi hujumchisi Santyago Ximenez yangi mavsum boshlanishi oldidan o‘zining kayfiyati haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli futbolchi bu yilgi qishki transfer oynasida "Feyenoord" jamoasidan "Milan" safiga 32 million yevro evaziga qo‘shilgan edi. Meksikalik futbolchi jamoa safida 19 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urishga erishdi.
Shunga qaramay, u o‘zidan kutilgan natijalarni to‘liq oqlay olmaganini tan oldi. Santyago Ximenez yangi mavsumda oldinga siljish va o‘z ustida ishlash niyatida ekanini ta’kidladi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, u hozirda avvalgidan ko‘ra ko‘proq ishtiyoq va qat’iyatga ega. Qishki transfer oynasida yangi jamoaga qo‘shilish oson emasligini aytgan Ximenez, hozirda hammasi yangidan boshlanayotganini ta’kidladi.
U o‘ziga va jamoasiga ishonishini, maqsadlarga erishish uchun bor kuchini sarflashga tayyorligini bildirdi. Santyago Ximenez aniq va’da bermasligini, biroq "Milan" bilan chempionlikni qo‘lga kiritishni istashini aytdi.

Американский блогер "вышел замуж" за розовый цвет
Нападающий футбольного клуба "Милан" Сантьяго Хименес рассказал о своем настроении перед началом нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний футболист в зимнее трансферное окно этого года присоединился к "Милану" из команды "Фейеноорд" за 32 миллиона евро. Мексиканский футболист провел 19 матчей за команду и забил 6 голов.
Тем не менее, он признал, что не смог полностью оправдать ожидания. Сантьяго Хименес отметил, что намерен двигаться вперед и работать над собой в новом сезоне.
По словам футболиста, сейчас у него больше желания и решимости, чем раньше. Хименес, говоря о том, что присоединиться к новой команде в зимнее трансферное окно не легко, подчеркнул, что сейчас все начинается заново.
Он заявил, что верит в себя и свою команду, и готов приложить все усилия для достижения целей. Сантьяго Хименес сказал, что не дает четких обещаний, но хочет завоевать чемпионство с "Миланом".