“Shutgart” Voltemadeni sotish uchun so‘nggi muddatni belgiladi
23 yoshli futbolchi “Bavariya” klubini qiziqtirmoqda. Biroq Myunxen jamoasida “Shvablar”ning yetakchi o‘yinchisini transfer qilish uchun juda oz vaqt qoldi.
Alekandr Verlening so‘zlariga ko‘ra, agar kimdir “Shutgart” futbolchisi bilan shartnoma imzolashni istasa, bu masalani tez fursatda hal qilishi kerak. “Agar siz bizning futbolchimizni sotib olmoqchi bo‘lsangiz, hoziroq yo‘lini topishingiz lozim.
Shanba kuni Germaniya Superkubogi uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. Shu vaqtgacha barcha masalalar aniqlik kasb etishi zarur”, – dedi Verle Stuttgarter Nachrichten nashriga bergan intervyusida.
Superkubok doirasidagi uchrashuvda “Shutgart” aynan “Bavariya”ga qarshi maydonga tushadi. Shanba kuni bo‘lib o‘tadigan o‘yin Toshkent vaqti bilan soat 23:30 da boshlanadi.

“Шутгарт” установил крайний срок для продажи Вольтемадена
Генеральный директор футбольного клуба “Штутгарт” Александр Верле ответил на вопрос о том, может ли нападающий Ник Вольтемаде покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний футболист интересует клуб “Бавария”. Однако у мюнхенской команды осталось очень мало времени для трансфера ведущего игрока “Швабов”.
По словам Александра Верле, если кто-то хочет подписать контракт с футболистом “Штутгарта”, этот вопрос необходимо решить в кратчайшие сроки. “Если вы хотите купить нашего футболиста, вам нужно найти способ сделать это прямо сейчас.
В субботу пройдет матч за Суперкубок Германии. До этого времени все вопросы должны быть решены”, – сказал Верле в интервью изданию Stuttgarter Nachrichten.
В матче в рамках Суперкубка “Штутгарт” выйдет именно против “Баварии”. Игра, которая состоится в субботу, начнется в 23:30 по ташкентскому времени.