Di Lorenso: Raspadorining ketishi jamoa uchun yo‘qotish
Hujumchi Jakomo Raspadori yaqinda “Napoli” jamoasidan Madridning “Atletiko” klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning transferi dushanba kuni rasman tasdiqlandi. Bitim qiymati 22 million yevro deb baholanmoqda.
25 yoshli futbolchining ketishi haqida tez orada “Napoli” jamoasi sardori Jovanni Di Lorenso o‘z fikrini bildirdi. U Raspadoriga murojaat qilib, “Biz sening muhim gollaringni sog‘inamiz, Jakomo.
Senga eng yaxshi tilaklarimni bildiraman, barcha ishlaringda omad tilayman”, deya ta’kidladi. Bu so‘zlarni mashhur jurnalist Alfredo Pedulla keltirib o‘tdi.
Jakomo Raspadori “Napoli” safida uch yil davomida harakat qildi. Shu vaqt ichida u jamoa bilan ikki bor Italiya chempionligini qo‘lga kiritdi.
Futbolchi “Napoli” tarkibida jami 109 uchrashuvda maydonga tushib, 18 ta gol urdi va 10 ta golli uzatmani amalga oshirdi. U jamoaning so‘nggi yillardagi yutuqlariga o‘z hissasini qo‘shdi.

Di Lorenso: Уход Респадори — это потеря для команды
Нападающий Джакомо Распадори недавно перешел из клуба «Наполи» в мадридский «Атлетико». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его трансфер был официально подтвержден в понедельник. Сумма сделки оценивается в 22 миллиона евро.
О скором уходе 25-летнего футболиста высказался капитан команды «Наполи» Джованни Ди Лоренцо. Он обратился к Распадори и отметил: «Мы будем скучать по твоим важным голам, Джакомо.
Желаю тебе всего наилучшего, удачи во всех твоих начинаниях», - подчеркнул он. Эти слова привел известный журналист Альфредо Педулла.
Джакомо Распадори провел три года в составе «Наполи». За это время он дважды стал чемпионом Италии с командой.
Футболист сыграл в общей сложности 109 матчей за «Наполи», забил 18 голов и сделал 10 голевых передач. Он внес свой вклад в достижения команды в последние годы.