Sobiq mashhur futbolchi Aleksandr Mostovoy poytaxtning Spartak klubi rahbariyati unga bosh murabbiylik lavozimini taklif qilsa, bu taklifni qabul qilmasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Spartak klubi ilgari unga stajirovka o‘tash imkoniyatini bermagan. Mostovoy bu holatni noxush deb baholadi va shuning uchun klubdan taklif bo‘lsa ham, uni ko‘rib chiqmasligini ta’kidladi.
Mostovoyning bu fikrlari Sport-Ekspress nashri orqali e’lon qilindi. Ayni paytda ayrim ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, Spartak jamoasining hozirgi bosh murabbiyi Deyan Stankovich yaqin kunlarda lavozimidan ozod qilinishi mumkin.
Agar u jamoa natijalarini yaxshilay olmasa, rahbariyat bu borada qaror qabul qilishi ehtimoli bor. Hozirda Spartak jamoasi musobaqa jadvalida 11-o‘rinda bormoqda va to‘rtta ochkoga ega.
Ular beshinchi turda Zenit jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoaning keyingi natijalari va murabbiylar shtabi taqdiri aynan shu o‘yindan so‘ng aniq bo‘lishi mumkin.

Мостовой отказался от предложения стать тренером Спартака
Бывший знаменитый футболист Александр Мостовой заявил, что не примет предложение о должности главного тренера от руководства столичного клуба Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клуб Спартак ранее не предоставил ему возможности пройти стажировку. Мостовой оценил эту ситуацию как неприятную и поэтому подчеркнул, что даже если поступит предложение от клуба, он его не рассмотрит.
Эти мысли Мостового были опубликованы через издание Спорт-Экспресс. В настоящее время некоторые средства массовой информации сообщают, что нынешний главный тренер команды Деян Станкович может быть освобожден от должности в ближайшие дни.
Если он не сможет улучшить результаты команды, руководство может принять решение по этому вопросу. В настоящее время команда Спартак занимает 11-е место в турнирной таблице и имеет четыре очка.