Genich: Spartak Dinamoga 2 yoki 3 gol urishi mumkin
Moskvaning Spartak futbol jamoasi kubok uchrashuvida o‘z maydonida, ya’ni "Lukoyl Arena" stadionida Maxachqaladan kelgan Dinamo jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga oid taxminlari bilan futbol sharhlovchisi Konstantin Genich o‘z fikrini bildirib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Maxachqala jamoasi odatda kam gol o‘tkazadi va bu safar ham uch yoki undan ortiq gol o‘tkazib yuborishi ehtimoldan yiroq.
Sharhlovchining ta’kidlashicha, Spartak jamoasi ushbu uchrashuvda 2 yoki 3 ta gol urishi mumkin. "Qizil-oq" laqabli Spartak bugun, 12 avgust kuni, o‘z muxlislari oldida Maxachqala jamoasini qabul qiladi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:45 ga belgilangan. Uchrashuvning asosiy voqealari va natijalari matnli onlayn tarzda Liveresult.ru saytida yoritib boriladi.
Mazkur uchrashuv har ikki jamoa uchun muhim ahamiyatga ega. Spartak o‘z maydonida g‘alaba qozonishga intilsa, Dinamo jamoasi esa himoyaviy o‘yin ko‘rsatib, imkon qadar kam gol o‘tkazib yuborishga harakat qiladi.

Генич: Спартак может забить Динамо 2 или 3 гола
Футбольная команда Спартак из Москвы проведет кубковый матч на своем стадионе, то есть на стадионе "Лукойл Арена", против команды Динамо из Махачкалы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футбольный аналитик Константин Генич поделился своими прогнозами по этому матчу. По его словам, команда из Махачкалы обычно пропускает мало голов, и в этот раз также не исключено, что она пропустит три или более гола.
По словам эксперта, команда Спартак может забить 2 или 3 гола в этом матче. "Красно-белые" из Спартака сегодня, 12 августа, примут команду из Махачкалы перед своими болельщиками.
Время начала матча назначено на 20:45 по московскому времени. Основные события и результаты встречи будут освещаться в текстовом онлайн-формате на сайте Liveresult.ru.
Этот матч имеет важное значение для обеих команд. Спартак стремится одержать победу на своем поле, в то время как команда Динамо постарается продемонстрировать защитную игру и пропустить как можно меньше голов.