Sobiq “Zenit” futbolchisi Igor Semshov jamoaning bosh murabbiyi Sergey Semakning lavozimidan ketishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Sergey Semak yil oxirigacha o‘z ishini davom ettiradi. Semshovning ta’kidlashicha, “Zenit”da hozirda hech qanday inqiroz yo‘q, faqatgina tarkibni biroz barqarorlashtirish kerak.
Unga ko‘ra, jamoaning hozirgi holatida murabbiyning aybi yo‘q. Semshov, shuningdek, Semakning kelajagi “Zenit”ning beshinchi turda “Spartak”ga qarshi o‘yinidagi natijaga bog‘liq emasligini ham qayd etdi.
Unga ko‘ra, klub rahbariyati murabbiyga ishonch bildirgan va jamoa mavsumni uning boshchiligida davom ettiradi. Hozirda “Zenit” jamoasi Rossiya chempionatining musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Klub hisobida besh ochko mavjud. Jamoaning kelgusi o‘yinlarda ko‘rsatadigan natijalari muxlislar va mutaxassislar e’tiborida bo‘lib turibdi.
Klub rahbariyati esa murabbiy va futbolchilarga zarur sharoitlarni yaratib bermoqda. Shu bois, hozircha jamoada jiddiy o‘zgarishlar kutilmayapti.

Семшов: В проблемах Зенита виноват не Семак
Бывший футболист "Зенита" Игорь Семшов высказал свое мнение о том, что главный тренер команды Сергей Семак может покинуть свой пост. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Сергей Семак продолжит свою работу до конца года. Семшов подчеркивает, что в "Зените" сейчас нет никакого кризиса, нужно лишь немного стабилизировать состав.
По его мнению, в текущей ситуации тренера нельзя винить. Семшов также отметил, что будущее Семака не зависит от результата матча "Зенита" против "Спартака" в пятом туре.
По его словам, руководство клуба выразило доверие тренеру, и команда продолжит сезон под его руководством. В настоящее время "Зенит" занимает восьмое место в таблице чемпионата России.
У клуба есть пять очков. Результаты команды в предстоящих играх находятся под вниманием болельщиков и специалистов.
Руководство клуба создает необходимые условия для тренера и футболистов. Поэтому в настоящее время серьезных изменений в команде не ожидается.