Kolivanov: Spartakda jamoaviy o‘yin rivoji yo‘q
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Igor Kolivanov «Spartak» jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning ehtimoliy iste’fosi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning mavsum boshidagi natijalari qoniqarsiz bo‘layotgani sababli Stankovichning lavozimidan ketishi mumkin. Hozirda «Spartak» chempionatning dastlabki bosqichida atigi to‘rt ochko jamg‘argan.
Jamoa turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Kolivanovning aytishicha, agar «Spartak»da salbiy natijalar davom etsa, bosh murabbiyning iste’fosi muqarrar bo‘ladi.
Jamoaning hozirgi o‘yinidan na muxlislar, na klub rahbariyati mamnun. Uning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» tarkibida yaxshi futbolchilar bor, biroq jamoaviy o‘yin rivojlanmayapti.
Bugun, 12 avgust kuni, poytaxt jamoasi o‘z maydonida Maxachqal’aning «Dinamo» klubini qabul qiladi. Uchrashuv Fonbet Rossiya Kubogining ikkinchi turi doirasida o‘tkaziladi.

Коливанов: В Спартаке нет развития командной игры
В последние годы известный футболист Игорь Коливанов высказал свое мнение о возможной отставке главного тренера команды «Спартак» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, результаты команды в начале сезона неудовлетворительные, и поэтому Станкович может покинуть свой пост. В настоящее время «Спартак» набрал всего четыре очка на начальном этапе чемпионата.
Команда занимает одиннадцатое место в турнирной таблице. По словам Коливанова, если негативные результаты «Спартака» продолжатся, отставка главного тренера станет неизбежной.
Ни болельщики, ни руководство клуба не довольны текущей игрой команды. По его словам, в составе «Спартака» есть хорошие футболисты, но командная игра не развивается.
Сегодня, 12 августа, столичная команда примет на своем поле клуб «Динамо» из Махачкалы. Матч пройдет в рамках второго тура Кубка России по футболу.