O‘zbekistonlik tajribali murabbiy Sergey Balaxnin “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning ehtimoliy iste’fosi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda matbuotda tarqalgan xabarlarga ko‘ra, serbiyalik mutaxassis jamoada natijalar yaxshilanmasa, klubdan bo‘shatilishi mumkin. Sergey Balaxninning so‘zlariga ko‘ra, Deyan Stankovichning lavozimi ostida allaqachon bir yildan ortiq vaqt davomida xavf mavjud.
Uning ta’kidlashicha, “Spartak” hozirgi holatda chempionlik uchun kurashadigan jamoa darajasida emas. Shu bilan birga, “Zenit” va “Dinamo” kabi klublar kuchayib borayotgani, barcha jamoalar o‘z ustida ishlayotgani, biroq “Spartak”da bu borada yetarli harakat ko‘rinmayotgani aytib o‘tildi.
Ma’lumki, Rossiya chempionatining beshinchi turi oldidan “Spartak” jami 12 ochkodan atigi 4 ochko to‘plab, turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoa muxlislari va rahbariyatini qoniqtirmayotgani ta’kidlanmoqda.

Баляхнин: Спартак не достоин чемпионства, результаты слабые
Узбекский опытный тренер Сергей Баляхнин высказал мнение о возможной отставке главного тренера команды "Спартак" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время в прессе появились сообщения о том, что сербский специалист может быть уволен, если результаты команды не улучшатся. По словам Сергея Баляхнина, под руководством Деяна Станковича уже больше года существует риск.
Он отметил, что "Спартак" в текущем состоянии не соответствует уровню команды, борющейся за чемпионство. При этом было сказано, что такие клубы, как "Зенит" и "Динамо", становятся сильнее, все команды работают над собой, но в "Спартаке" этого недостаточно.
Известно, что перед пятым туром чемпионата России "Спартак" набрал всего 4 очка из 12 возможных и занимает 11-е место в турнирной таблице. Подчеркивается, что этот результат не удовлетворяет ни болельщиков команды, ни руководство.