Sobiq futbolchi Andrey Kanchelskis “Spartak” jamoasidagi muammolar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, “Spartak” moliyaviy imkoniyatlaridan samarali foydalana olmayapti. Kanchelskisning fikriga ko‘ra, klub Rossiya chempionatida yetakchi bo‘lish uchun yetarli mablag‘ga ega, biroq so‘nggi o‘n yil ichida “Spartak” biror mavsumda ham raqiblaridan ancha ustun bo‘la olmadi.
Unga ko‘ra, “Spartak” moliyaviy jihatdan “Zenit” bilan teng xarajat qilmoqda, ammo bu pullar to‘g‘ri ishlatilmayapti va natijada samara bermayapti. Yangi mavsumda “Spartak” muvaffaqiyatsiz start oldi.
Hozirda jamoa Premer-liga turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Shuningdek, matbuotda Dejan Stankovich tez orada bosh murabbiy lavozimini tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalmoqda.
Keyingi turda “Spartak” o‘z maydonida “Zenit”ga qarshi bahs olib boradi. Ma’lumot uchun, “Spartak” uch oy oldin Dejan Stankovich bilan shartnomasini 2027 yilning o‘rtalarigacha uzaytirgan edi.
Hozirgi natijalar va klub atrofidagi muhokamalar jamoa oldida jiddiy vazifalar turganini ko‘rsatmoqda.

Канчельскис: Спартак не может воспользоваться финансовыми возможностями
Бывший футболист Андрей Канчельскис высказал свое мнение о проблемах в команде "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Спартак" не может эффективно использовать свои финансовые возможности. По мнению Канчельскиса, клуб имеет достаточно средств, чтобы быть лидером в чемпионате России, однако за последние десять лет "Спартак" ни разу не смог значительно превзойти своих соперников в каком-либо сезоне.
Он считает, что "Спартак" тратит на уровне "Зенита", но эти деньги не используются правильно и, в результате, не приносят результата. В новом сезоне "Спартак" неудачно стартовал.
В настоящее время команда занимает 11-е место в таблице Премьер-лиги. Также в прессе появляются сообщения о том, что Деян Станкович может вскоре покинуть пост главного тренера.
В следующем туре "Спартак" сыграет на своем поле против "Зенита". Для справки, "Спартак" три месяца назад продлил контракт с Деяном Станковичем до середины 2027 года.