Offor Rossiyadagi hayotini AQSH bilan solishtirdi
Nigeriyalik futbolchi Chinonso Offor hozirda Kaliningradning Baltika jamoasida to‘p surmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U joriy yilning iyun oyida Bolgariyaning Arda klubidan Rossiya Premyer ligasiga o‘tdi. Offor o‘zining Rossiyadagi hayoti haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi.
Futbolchining aytishicha, Rossiya unga rang-barangligi jihatidan Amerika Qo‘shma Shtatlarini eslatadi. U qaysi shaharga bormasin, har bir joy o‘ziga xos va boshqacha muhitga ega ekanini ta’kidladi.
Shuningdek, Offor Rossiyadagi katta masofalar haqida ham to‘xtaldi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘yinlarga borish uchun ko‘pincha samolyotda uchishga majbur bo‘ladi, chunki shaharlar orasidagi masofa uzoq.
Offor 2021 yildan 2024 yilgacha Amerika futbol ligasida o‘ynagan. U Chicago Fire va Monreal klublarida faoliyat yuritgan.
Joriy mavsumda esa Baltika safida uchta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan. Hozirda Baltika jamoasi Rossiya Premyer ligasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa to‘rt uchrashuvda sakkiz ochko jamg‘argan. Shu tarzda, Offorning yangi jamoasidagi faoliyati muvaffaqiyatli davom etmoqda.

Оффор сравнил свою жизнь в России с жизнью в США
Нигерийский футболист Чинонсо Оффор в настоящее время играет за команду «Балтика» из Калининграда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он перешел в Российскую Премьер-Лигу из болгарского клуба «Арда» в июне этого года. Оффор поделился своими впечатлениями о жизни в России.
По словам футболиста, Россия напоминает ему Соединенные Штаты Америки по разнообразию. Он отметил, что в каком бы городе он ни находился, каждое место имеет свою уникальную и отличную атмосферу.
Также Оффор остановился на больших расстояниях в России. По его словам, команде часто приходится летать на самолете на игры, так как расстояния между городами большие.
Оффор играл в Американской футбольной лиге с 2021 по 2024 год. Он выступал за клубы «Чикаго Файр» и «Монреаль».
В текущем сезоне он сыграл в трех матчах за «Балтику» и дважды поразил ворота соперника. В настоящее время команда «Балтика» занимает пятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Команда набрала восемь очков в четырех матчах. Таким образом, карьера Оффора в новой команде успешно продолжается.