Parfyonov muxlislar sadoqatini Spartak uchun asosiy dalda deb atadi
Moskvadagi "Spartak" futbol klubi sobiq futbolchisi va murabbiyi Dmitriy Parfyonov yaqinda bo‘lib o‘tgan "Spartak" hamda Maxachqal’a "Dinamo" jamoalari o‘rtasidagi Rossiya Kubogi uchrashuvida ijobiy jihatni ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinning asosiy ijobiy tomoni soat kechki to‘qqizda stadionga kelgan 17 mingga yaqin muxlis bo‘ldi. Parfyonovning fikricha, jamoani shunday og‘ir paytda qo‘llab-quvvatlash uchun kelgan minglab muxlislarning borligi juda muhim ahamiyatga ega.
Eslatib o‘tamiz, ushbu bellashuvda "Spartak" navbatdagi muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Uchrashuv asosiy vaqtda durang natija bilan yakunlandi.
Biroq penaltilar seriyasida Maxachqal’a "Dinamo" jamoasi ustun keldi va g‘alabaga erishdi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida "Spartak" bosh murabbiyi Deyan Stankovich o‘z lavozimini tark etib, hakamning yakuniy hushtagi chalinmasidan oldin kiyim almashtirish xonasiga chiqib ketdi.
Mazkur natija "Spartak" jamoasi uchun og‘ir bo‘ldi. Shunga qaramay, muxlislarning sadoqati va jamoani har doim qo‘llab-quvvatlashi klub uchun katta dalda bo‘lib xizmat qilmoqda.
Shu tarzda, murabbiy Parfyonov ham jamoaning kelajagiga umid bilan qarash mumkinligini ta’kidlab o‘tdi.

Парфёнов назвал преданность болельщиков основным стимулом для Спартака
Бывший футболист и тренер московского футбольного клуба "Спартак" Дмитрий Парфёнов недавно отметил положительный момент в матче Кубка России между "Спартаком" и махачкалинским "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основным положительным моментом игры стало почти 17 тысяч болельщиков, пришедших на стадион в девять часов вечера. По мнению Парфёнова, наличие тысяч болельщиков, пришедших поддержать команду в такой трудный момент, имеет огромное значение.
Напомним, что в этом противостоянии "Спартак" потерпел очередное поражение. Матч завершился в основное время вничью.
Однако в серии пенальти махачкалинское "Динамо" оказалось сильнее и одержало победу. В последние минуты игры главный тренер "Спартака" Деян Станкович покинул свою должность и вышел в раздевалку до финального свистка судьи.
Этот результат оказался тяжелым для команды "Спартак". Тем не менее, преданность болельщиков и их постоянная поддержка служат большой поддержкой для клуба.