"Zenit" futbol klubi yarim himoyachisi Pedro Rossiya chempionatida chet ellik futbolchilar ishtirokiga oid qoidalar o‘zgarishi haqidagi mish-mishlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, kelajakda maydonda bir vaqtda besh nafardan ortiq chet ellik futbolchi bo‘lishiga ruxsat berilmasligi, shuningdek, jamoa tarkibiga eng ko‘pi bilan o‘n nafar xorijlik futbolchi kiritilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Pedro bu boradagi savollarga javob berar ekan, hozircha aniq ma’lumotlar yo‘qligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday yangiliklar xorijlik futbolchilar uchun biroz noqulaylik tug‘dirishi mumkin. Shu bilan birga, Pedro hozircha barcha tafsilotlardan to‘liq xabardor emasligini, vaziyat rivojini kutish kerakligini aytdi.
Hozirda Neva sohilidagi klub besh ochko jamg‘argan va musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. “Zenit”ning navbatdagi raqibi Moskvaning "Spartak" klubi bo‘ladi.

Педро прокомментировал слухи о лимите легионеров
"Зенит" футбольного клуба полузащитник Педро высказал свое мнение о слухах об изменении правил участия иностранных футболистов в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что в будущем на поле одновременно не будет разрешено находиться более пяти иностранным футболистам, а также в состав команды можно будет включить не более десяти иностранных игроков. Отвечая на вопросы по этому поводу, Педро отметил, что на данный момент нет точной информации.
По его словам, такие новости могут создать некоторые неудобства для иностранных футболистов. В то же время Педро сказал, что пока не полностью осведомлен обо всех деталях и нужно ждать развития ситуации.
В настоящее время клуб на Неве набрал пять очков и занимает восьмое место в турнирной таблице. Следующим соперником "Зенита" станет московский клуб "Спартак".