Lapochkin: Batrakovga kartochka erta berilishi kerak edi
FIFA toifasidagi sobiq rossiyalik hakam Sergey Lapochkin "Lokomotiv" futbolchisi Aleksey Batrakovning so‘nggi o‘yindagi harakati yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Batrakov Kubok doirasida Kaliningradning "Baltika" jamoasiga qarshi o‘yinda sportga zid xatti-harakati uchun hakam tomonidan sariq kartochka oldi. Raqib jamoa bosh murabbiyi Andrey Talalaev uchrashuvdan so‘ng Batrakovga boshqa futbolchilarga nisbatan ko‘proq imkon berilganini savol ostiga oldi.
Lapochkinning so‘zlariga ko‘ra, bu holat jazolanishdan qochish natijasida yuzaga kelgan. Unga ko‘ra, Batrakov avval bir futbolchiga qattiq harakat qilgan va buning uchun jazolanmaganini ko‘rib, o‘zini yanada faol tutgan.
Keyin esa ikkinchi raqibga ham shunday harakat qilgan va natijada maydonda tortishuv boshlangan. Lapochkin fikricha, hakam unga sariq kartochkani erta ko‘rsatishi lozim edi.
Mazkur uchrashuvdan so‘ng "Lokomotiv" 3 ochko bilan Rossiya Kubogi D guruhida uchinchi o‘rinda bormoqda. "Baltika" hisobida ochko yo‘q, "CSKA" 4 ochko bilan ikkinchi, "Akron" esa 5 ochko bilan birinchi o‘rinni egallab turibdi.

Лапочкин: Батракову карточка должна была быть выдана рано
Судья ФИФА, бывший российский арбитр Сергей Лапочкин, высказал свое мнение о действиях футболиста "Локомотива" Алексея Батракова в последнем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Батраков получил желтую карточку от судьи за антиспортивное поведение в матче Кубка против калининградской "Балтики". Главный тренер соперника Андрей Талалаев после встречи поставил под сомнение, что Батракову было предоставлено больше возможностей по сравнению с другими футболистами.
По словам Лапочкина, эта ситуация возникла из-за попытки избежать наказания. Он считает, что Батраков, увидев, что за жесткое действие против одного футболиста его не наказали, стал действовать еще более активно.
Затем он совершил аналогичное действие против второго соперника, в результате чего на поле началась потасовка. Лапочкин считает, что судья должен был показать ему желтую карточку раньше.
После этого матча "Локомотив" занимает третье место в группе D Кубка России с 3 очками. У "Балтики" нет очков, "ЦСКА" на втором месте с 4 очками, а "Акрон" занимает первое место с 5 очками.