Pivovarov mag‘lubiyatdan so‘ng "Dinamo" muxlislariga murojaat qildi
Pavel Pivovarov, Toshkentning "Dinamo" jamoasi bosh direktori, jamoaning "Krasnodar"ga qarshi kubok uchrashuvida mag‘lubiyatidan so‘ng muxlislarga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxt jamoasi o‘z maydonida "VTB Arena"da 0:4 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi. Pavel Pivovarov muxlislarga minnatdorchilik bildirib, natija ularning kutganlariga mos kelmaganini ta’kidladi.
U jamoa nomidan uzr so‘rab, yuz bergan voqeani murabbiylar shtabi bilan birga tahlil qilishlarini ma’lum qildi. Bu haqda "Match TV" telekanali rahbarning so‘zlarini keltirdi.
Rossiya chempionatida "Dinamo" to‘rt turdan so‘ng atigi besh ochko jamg‘arib, turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Kelgusi turda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa poytaxtning yana bir jamoasi — CSKA bilan bahs olib boradi.
Ushbu derbi uchrashuvi 17 avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Jamoa rahbari muxlislardan doimiy qo‘llab-quvvatlashlarini so‘rab, "Dinamo" oldinda turgan uchrashuvlarda yaxshiroq natija ko‘rsatishga harakat qilishini bildirdi.

Пивоваров после поражения обратился к болельщикам "Динамо"
Павел Пивоваров, генеральный директор ташкентской команды "Динамо", обратился к болельщикам после поражения команды в кубковом матче против "Краснодара". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Столичная команда потерпела крупное поражение со счетом 0:4 на своем стадионе "VTB Arena". Павел Пивоваров поблагодарил болельщиков и отметил, что результат не соответствует их ожиданиям.
Он от имени команды извинился и сообщил, что они будут анализировать произошедшее вместе с тренерским штабом. Об этом телеканал "Матч ТВ" привел слова руководителя.
В чемпионате России "Динамо" после четырех туров набрало всего пять очков и занимает девятое место в турнирной таблице. В следующем туре команда под руководством Валерия Карпина сыграет с еще одной столичной командой — ЦСКА.
Это дерби запланировано на 17 августа. Руководитель команды попросил болельщиков о постоянной поддержке и заявил, что "Динамо" постарается показать лучший результат в предстоящих матчах.