Akinfeev: Nikolichning ketishi jamoa uchun og‘ir bo‘ldi
CSKA futbol jamoasining darvozaboni Igor Akinfeev jamoa bosh murabbiyi Marko Nikolichning isteʼfoga chiqishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Nikolichning bunday qarorga kelgani jamoa uchun kutilmagan va achinarli bo‘ldi. Akinfeevning aytishicha, murabbiy jamoani kuchli va yuqori natijalarga erishishga tayyor holatga olib kelgandi.
Shu sababli, uning ketishi ko‘plab futbolchilar va muxlislarni xafa qildi. Akinfeev shuningdek, yoshligida bunday holatda ko‘proq savollar tug‘ilishi mumkinligini, hozir esa har bir inson o‘z qarorini mustaqil qabul qilishini ta’kidladi.
U murabbiyni fikridan qaytarishga yoki uni ishontirishga harakat qilish vaqti emasligini aytdi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, har kim o‘z tanlovini qiladi va bunga hurmat bilan qarash lozim.
Eslatib o‘tamiz, Marko Nikolich 2024/25 yilgi mavsumda CSKA jamoasiga boshchilik qilgan. Uning rahbarligida jamoa Rossiya chempionatida uchinchi o‘rinni egalladi va Rossiya kubogini qo‘lga kiritdi.

Акинфеев: Уход Николича стал тяжелым для команды
Вратарь футбольной команды ЦСКА Игорь Акинфеев высказал свое мнение о отставке главного тренера Марко Николича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, решение Николича стало неожиданным и печальным для команды. Акинфеев отметил, что тренер привел команду в сильное состояние, готовую к высоким результатам.
По этой причине его уход огорчил многих футболистов и болельщиков. Акинфеев также подчеркнул, что в молодости в такой ситуации может возникнуть больше вопросов, а сейчас каждый человек должен принимать свое решение самостоятельно.
Он сказал, что сейчас не время пытаться переубедить тренера или убедить его остаться. По словам футболиста, каждый делает свой выбор, и к этому нужно относиться с уважением.
Напомним, что Марко Николич возглавлял команду ЦСКА в сезоне 2024/25. Под его руководством команда заняла третье место в чемпионате России и завоевала Кубок России.