Baltika Saus uchun hech qanday taklif olmadı
Matbuotda «Lokomotiv» va «Krasnodar» klublari «Baltika» jamoasining yarim himoyachisi Vladislav Sausni qo‘lga kiritish uchun kurash olib borayotgani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kaliningrad klubining bosh direktori Ravil Izmaylov bu masala yuzasidan o‘z izohini berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, «Baltika»da Saus uchun «Lokomotiv» va «Krasnodar»dan hech qanday takliflar kelmagan.
Hozircha bu futbolchi bo‘yicha hech qanday taklif ko‘rilmagan. 22 yoshli Vladislav Saus Transfermarkt portali mutaxassislari tomonidan 500 ming yevroga baholangan.
2025/2026 yilgi mavsumda u beshta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va ikki golga uzatma bergan. Shu bois, Sausning faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelajakdagi kelishuvlar haqida qo‘shimcha ma’lumotlar berilganda, rasmiy manbalardan xabar beriladi.

Baltika Saus не получила никаких предложений
В прессе появились сообщения о том, что клубы «Локомотив» и «Краснодар» ведут борьбу за полузащитника «Балтики» Владислава Сауса. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Генеральный директор калининградского клуба Равиль Измайлов прокомментировал этот вопрос. По его словам, от «Локомотива» и «Краснодара» не поступало никаких предложений по Саусу.
Пока по этому футболисту не поступало никаких предложений. 22-летний Владислав Саус оценён экспертами портала Transfermarkt в 500 тысяч евро.
В сезоне 2025/2026 он сыграл в пяти матчах, забил один гол и отдал две голевые передачи. Поэтому деятельность Сауса считается важной для команды.
О дальнейших договорённостях между клубом и футболистом будет сообщено из официальных источников, когда появится дополнительная информация.