Franko Mastantuono rasmiy ravishda
Hujumkor yarim himoyachi Franko Mastantuono rasmiy ravishda "Real" jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning shartnomasi payshanba kuni, ya’ni 14 avgustda kuchga kirdi, aynan shu kuni Mastantuono voyaga yetgan hisoblanadi. Shartnoma unga "Real" bilan olti mavsum davomida, ya’ni 2031 yil o‘rtalarigacha o‘ynash imkonini beradi.
Iqtidorli argentinalik futbolchi Madridning "River Pleyt" klubidan ko‘chib o‘tgan. Matbuot ma’lumotlariga ko‘ra, "Real" bu transfer uchun 45 million yevro to‘lagan.
"Real" jamoasi yangi mavsumni tez orada boshlaydi. 19 avgust, seshanba kuni, Xabi Alonso boshqaruvidagi jamoa Ispaniya chempionatida "Osasuna"ga qarshi uy o‘yinini o‘tkazadi.
Oldinroq Madrid klubi o‘yinni kuzga ko‘chirishga muvaffaq bo‘lmagan. Shunday qilib, yangi mavsumda "Real" o‘z kuchini namoyish etishga tayyorlanmoqda.

Франко Мастантуоно официально играет в "Реале"
Атакующий полузащитник Франко Мастантуоно официально присоединился к команде «Реал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его контракт вступил в силу в четверг, 14 августа, именно в этот день Мастантуоно становится совершеннолетним. Контракт позволяет ему играть за «Реал» в течение шести сезонов, то есть до середины 2031 года.
Талантливый аргентинский футболист перешёл из мадридского клуба «Ривер Плейт». По данным прессы, «Реал» заплатил за этот трансфер 45 миллионов евро.
Команда «Реал» скоро начнёт новый сезон. Во вторник, 19 августа, под руководством Хаби Алонсо команда проведёт домашний матч чемпионата Испании против «Осасуны».
Ранее мадридский клуб не смог перенести игру на осень. Таким образом, в новом сезоне «Реал» готов показать свои силы.