Nader Gandri uchun RPLdan qiziqish borligi aytildi
Kollinonning so‘zlariga ko‘ra, vaziyatni diqqat bilan kuzatib borishmoqda va oldinda nima bo‘lishini vaqt ko‘rsatadi. U shuningdek, hozircha hech qanday rasmiy taklif bo‘lmaganini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, ilgari ommaviy axborot vositalari Grozniy jamoasining samarali himoyachisiga nomi oshkor etilmagan Rossiya chempionatining yetakchi klubi tomonidan qiziqish bildirayotgani haqida xabar bergan edi. Nader Gandri 30 yoshda bo‘lib, 2024 yilda "Ahmat" klubiga qo‘shilgan.
Uning jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil yozigacha amal qiladi. Joriy mavsumda u "Ahmat" safida beshta o‘yinda maydonga tushdi.
Shu tariqa, futbolchining kelajagi haqida turli taxminlar mavjud bo‘lsa-da, hozircha rasmiy ma’lumotlar va takliflar kutish holatida. Klub va agentlik vaziyatni diqqat bilan kuzatib borishda davom etmoqda.

Для Надера Гандри было выражено заинтересованность со стороны RPL
Агент защитника грозненского «Ахмата» Надера Гандри Бернар Коллинон в интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» сообщил о наличии интереса к его клиенту со стороны крупных клубов Российской Премьер-Лиги (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Коллинона, ситуацию внимательно отслеживают, и время покажет, что будет дальше. Он также подчеркнул, что пока официальных предложений не поступало.
Напомним, ранее СМИ сообщали о заинтересованности ведущего клуба российского чемпионата, имя которого не раскрывается, в эффективном защитнике грозненской команды. Надеру Гандри 30 лет, он присоединился к «Ахмату» в 2024 году.
Действующий контракт игрока с клубом действует до лета 2026 года. В текущем сезоне он провел пять матчей за «Ахмат».
Таким образом, несмотря на различные предположения о будущем футболиста, официальных данных и предложений пока нет. Клуб и агентство продолжают внимательно следить за ситуацией.