Dyakov: Dinamo o‘yini Karpin kutganidan farq qiladi
Sobiq futbolchi Vitaliy Dyakov Moskva jamoasining «Krasnodar»ga qarshi o‘yinda mag‘lub bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Dinamo» joriy mavsumda, ayniqsa Valeriy Karpin kelganidan beri o‘z o‘yinini ko‘rsatmayapti. Jamoa tarkibi asosiy bo‘lmaganini aytish mumkin, biroq «Dinamo»ning barcha o‘yinlari Karpin va muxlislarning kutganidan ancha past darajada kechmoqda.
«Krasnodarga» qarshi 0:4 hisobidagi mag‘lubiyat haqiqiy va juda og‘riqli natija bo‘ldi, deya ta’kidladi Dyakov. Shu bilan birga, u yosh futbolchilarga ishonchi uchun Valeriy Karpinni maqtadi.
Keyingi o‘yin 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yinda «Dinamo» Rossiya chempionatining beshinchi turida CSKA jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv jamoaning mavsumdagi keyingi muhim sinovlaridan biri hisoblanadi.

Дьяков: Игра Динамо отличается от того, что ожидал Карпин
Бывший футболист Виталий Дьяков высказался о поражении московской команды в матче против «Краснодара». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Динамо» в этом сезоне, особенно с приходом Валерия Карпина, не демонстрирует свою игру. Можно сказать, что состав команды не основной, однако все игры «Динамо» проходят на значительно более низком уровне, чем ожидали Карпин и болельщики.
Поражение со счетом 0:4 против «Краснодара» стало настоящим и очень болезненным результатом, подчеркнул Дьяков. Вместе с тем он похвалил Валерия Карпина за доверие к молодым футболистам.
Следующий матч состоится 17 августа. В этой игре «Динамо» выйдет на поле против ЦСКА в пятом туре чемпионата России.
Игра начнется в 18:00 по московскому времени. Эта встреча считается одним из важных испытаний команды в сезоне.