Evgeniy Morozov, poytaxtning "Lokomotiv" jamoasi a’zosi, jamoa hamkori Aleksey Batrakov haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov juda iste’dodli futbolchi hisoblanadi va jamoaga katta foyda keltirmoqda. Morozov ta’kidlaganidek, Batrakov "Spartak"ga qarshi o‘yinda uchta gol urgan va bugungi kunda Rossiya Premyer Ligasi (RPL)ning eng yaxshi o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.
Shuningdek, Batrakov 20 yoshda bo‘lib, u "Lokomotiv" akademiyasida tarbiyalangan. 2024 yildan boshlab asosiy jamoada o‘ynamoqda.
Joriy mavsumda u barcha turnirlarda oltita o‘yinda sakkizta gol urdi. Xususan, "Spartak"ga qarshi o‘yindagi xet-trik uning mavsum boshidagi eng yorqin individual natijalaridan biri sifatida e’tirof etilmoqda.
Batrakovning o‘sishi va jamoaga qo‘shayotgan hissasi "Lokomotiv" uchun katta ahamiyatga ega. Uning faoliyati kelajakda ham jamoaning muvaffaqiyatiga xizmat qilishi kutilmoqda.
Chempionlar Ligasi 1/8 final bosqichiga qur’a tashlash marosimi o‘tkazilib, Myunxenning «Bavariya» jamoasi Italiya vakili «Atalanta» bilan to‘qnash kelishi ma’lum bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar

Morozov: Батраков лучший футболист РПЛ
Евгений Морозов, игрок столичной команды «Локомотив», поделился своими мыслями о партнере по команде Алексее Батракове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Батраков является очень талантливым футболистом и приносит большую пользу команде. Как отметил Морозов, Батраков забил три гола в матче против «Спартака» и на сегодняшний день считается одним из лучших игроков Российской Премьер-Лиги (РПЛ).
Кроме того, Батракову 20 лет, он воспитанник академии «Локомотива». С 2024 года играет в основной команде.
В текущем сезоне он забил восемь голов в шести матчах во всех турнирах. В частности, хет-трик в игре против «Спартака» признан одним из самых ярких индивидуальных достижений в начале сезона.
Рост Батракова и его вклад в команду имеют большое значение для «Локомотива». Ожидается, что его деятельность и в дальнейшем будет способствовать успехам команды.