Madridning "Real" klubining prezidenti Florentino Peres yangi futbolchi Francho Mastantuononi jamoaga tanishtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun 18 yoshli yarim himoyachi "River Pleyt" klubidan 45 million yevro evaziga kelib qo‘shildi. Bu transfer klubning maxsus shartnomasini faollashtirish natijasida amalga oshirildi.
Peres ta’kidlashicha, bugun juda muhim kun, chunki jamoaga so‘nggi yillarning eng yorqin iste’dodlaridan biri qo‘shilmoqda. U Franchoni tug‘ilgan kuni bilan tabriklab, uning katta orzusi amalga oshganini aytdi.
Endi u "Real"ning oq libosini kiyib, Chempionlar Ligasi turnirida 15 marotaba g‘olib bo‘lgan jamoa a’zosi bo‘ladi. Peres futbolchining aynan ularni tanlagani uchun minnatdorlik bildirdi.

Перес: Мастантуоно пришёл в Реал как самый яркий талант
Президент мадридского клуба "Реал" Флорентино Перес представил новую футболиста Франчо Мастантуоно команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня 18-летний полузащитник присоединился к клубу из "Ривер Плейт" за 45 миллионов евро. Этот трансфер был осуществлён в результате активации специального контракта клуба.
Перес отметил, что сегодня очень важный день, так как к команде присоединяется один из самых ярких талантов последних лет. Он поздравил Франчо с днём рождения и сказал, что его большая мечта сбылась.
Теперь он будет носить белую форму "Реала" и станет членом команды, которая 15 раз выигрывала Лигу чемпионов. Перес выразил благодарность футболисту за то, что он выбрал именно их.