Federiko Redondo MLSdan Ispaniyaga o‘tdi
Federiko Redondo, Amerikaning Inter Mayami jamoasidan, MLSni tark etib, Ispaniya chempionatiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchining yangi jamoasi Elche bo‘ldi, bu haqda klubning matbuot xizmati ma’lum qildi. O‘rta maydonchi futbolchi bilan uzoq muddatli mehnat shartnomasi imzolandi, u 2030 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Joriy yil davomida Redondo 35 ta o‘yinda ishtirok etdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Shuni ta’kidlash lozimki, Federiko sobiq Real Madrid va Argentina milliy jamoasi o‘rta maydonchisi Fernando Redondoning o‘g‘lidir.
Uning yangi jamoasida faoliyati davomida o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatishi kutilmoqda. Elche jamoasi bu transfer orqali o‘z tarkibini mustahkamlashni maqsad qilgan.
Redondoning tajribasi va yoshligi jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi aniq. Futbolchi yangi chempionatga moslashib, yuqori natijalarga erishishga intiladi.

Федерико Редондо перешёл из MLS в Испанию
Федерико Редондо, игрок американского клуба Интер Майами, покинул MLS и перешёл в чемпионат Испании. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Новой командой 22-летнего футболиста стал Эльче, о чём сообщил пресс-служба клуба. С полузащитником был подписан долгосрочный трудовой контракт, который действует до середины 2030 года.
В этом году Редондо принял участие в 35 матчах и сделал одну результативную передачу. Следует отметить, что Федерико является сыном бывшего полузащитника Реал Мадрида и сборной Аргентины Фернандо Редондо.
Ожидается, что в новой команде он проявит себя с положительной стороны. Клуб Эльче поставил целью укрепить состав с помощью этого трансфера.
Опыт и молодость Редондо наверняка окажут положительное влияние на команду. Футболист стремится адаптироваться к новому чемпионату и добиться высоких результатов.