Rapoport: Zenit Spartak himoyasini yengadi
Ertaga, 16 avgust kuni Rossiya chempionatining beshinchi tur doirasida "Spartak" va "Zenit" jamoalari o‘zaro maydonga chiqadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv haqida "Zenit"ning sobiq bosh murabbiyi Boris Rapoport fikr bildirdi. Unga ko‘ra, har ikki jamoa ham ideal psixologik holatda emas.
Biroq, "Zenit" ushbu o‘yinda g‘alaba qozonishi kerak, chunki "Spartak"ning himoyasi hozirda juda zaif. Mavsum boshlanishi har ikkala jamoa uchun muvaffaqiyatsiz kechdi.
"Zenit" Premyer-liganing to‘rt turida besh ochko to‘plab, joriy vaqtda jadvalda sakkizinchi o‘rinda turibdi. "Spartak" esa to‘rt ochko bilan o‘n birinchi pog‘onada joylashgan.
Ushbu o‘yin muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Jamoalar o‘z kuchlarini namoyish etib, mavsumdagi natijalarini yaxshilashga intiladilar.
Shuningdek, murabbiylar taktikasiga ham alohida e’tibor qaratiladi. Uchrashuvning yakuniy natijasi jamoalar mavsumdagi o‘rinlariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Рапопорт: Зенит обыграл защиту Спартака
Завтра, 16 августа, в рамках пятого тура чемпионата России команды «Спартак» и «Зенит» встретятся на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший главный тренер «Зенита» Борис Рапопорт высказал своё мнение об этой встрече. По его словам, обе команды находятся не в идеальном психологическом состоянии.
Однако «Зенит» должен выиграть эту игру, так как защита «Спартака» сейчас очень слаба. Начало сезона прошло неудачно для обеих команд.
«Зенит» набрал пять очков в четырёх турах Премьер-лиги и в настоящее время занимает восьмое место в таблице. «Спартак» же с четырьмя очками располагается на одиннадцатой позиции.
Эта игра с большим интересом ожидается болельщиками. Команды стремятся показать свои силы и улучшить результаты в сезоне.
Особое внимание будет уделено тактике тренеров. Итоговый результат встречи может повлиять на позиции команд в сезоне.