Rubens Halk bilan gaplashib, Rossiyaga ko‘chdi
Poytaxtning «Dinamo» jamoasi yarim himoyachisi Rubens Rossiyaga ko‘chib o‘tishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining yangi jamoasiga o‘tish jarayonida sobiq Sankt-Peterburg «Zenit» futbolchisi Halk bilan suhbatlashgani va uning Rossiya hamda chempionat haqida ijobiy fikr bildirgani ta’kidlandi. Rubens do‘stining fikri unga muhimligini aytdi.
24 yoshli braziliyalik futbolchi ilgari «Atletiko Mineyro» klubida to‘rt yil davomida 151 o‘yin o‘tkazib, 9 ta gol urgan va 9 ta golga uzatma bergan. Uning «Dinamo»ga o‘tish narxi 9 million yevroni tashkil etdi.
Ushbu ko‘chib o‘tish futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, jamoaga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda. Rubensning so‘zlariga ko‘ra, u yangi chempionat va jamoada o‘zini sinab ko‘rishga tayyor.

Рубенс поговорил с Халком и переехал в Россию
Полузащитник столичной команды «Динамо» Рубенс сообщил о своем переходе в Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отмечается, что в процессе перехода в новую команду он общался с бывшим игроком петербургского «Зенита» Халком, который высказал положительное мнение о России и чемпионате. Рубенс подчеркнул, что мнение друга для него важно.
24-летний бразилец ранее провел четыре года в клубе «Атлетико Минейро», сыграв 151 матч, забив 9 голов и отдав 9 результативных передач. Стоимость его перехода в «Динамо» составила 9 миллионов евро.
Этот переход стал новым этапом в карьере футболиста, от которого ожидается значительный вклад в команду. По словам Рубенса, он готов испытать себя в новом чемпионате и команде.