Kanchelskis: Spartakda futbolga aloqasi yo‘q odamlar ishlaydi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Andrey Kanchelskis "Yevro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida "Spartak" jamoasi rahbariyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Spartak"da futbolga aloqasi bo‘lmagan va mas’uliyatni boshqalarga yuklashga odatlangan shaxslar ishlaydi. Har safar jamoada qiyinchilik yuzaga kelganda, ular bir-birini ayblashga o‘tadi.
Bu esa haqiqiy xalq jamoasi uchun yomon belgi hisoblanadi. Kanchelskis "Spartak"dan yaxshi natijalar kutish qiyinligini, chunki hozirgi rahbariyatda professional mutaxassislar yetishmayotganini ta’kidladi.
Rossiya chempionatining joriy mavsumida "Spartak" to‘rt o‘yindan so‘ng faqat 11-o‘rinni egallab turibdi. 16 avgust kuni ular o‘z maydonida "Zenit" jamoasini qabul qiladi.
Bu o‘yin Rossiya Premyer Ligasi 5-turiga to‘g‘ri keladi. Jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari rahbariyatning professional darajasi va jamoa ichidagi muvofiqlikka bog‘liq bo‘ladi.

Канчельскис: В Спартаке работают люди, не связанные с футболом
Бывший нападающий сборной России Андрей Канчельскис в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру" высказался о руководстве команды "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в "Спартаке" работают люди, не связанные с футболом и привыкшие перекладывать ответственность на других. Каждый раз, когда в команде возникают трудности, они начинают обвинять друг друга.
Это является плохим признаком для настоящей народной команды. Канчельскис подчеркнул, что трудно ожидать хороших результатов от "Спартака", так как в нынешнем руководстве не хватает профессиональных специалистов.
В текущем сезоне чемпионата России "Спартак" после четырёх матчей занимает лишь 11-е место. 16 августа они примут на своём поле команду "Зенит".
Этот матч соответствует 5-му туру Российской Премьер-Лиги. Будущие успехи команды будут зависеть от профессионализма руководства и согласованности внутри коллектива.