Naumov Spartak va Zenit o‘rtasida 1:1 deb oldi
Futbol sohasidagi mutaxassis Nikolay Naumovning fikricha, “Spartak” va “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin durang bilan yakunlanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu o‘yin “ko‘tarilish-pasayish” tarzida kechadi, chunki derbi har doim o‘ziga xos bo‘ladi. “Spartak” muxlislari o‘z jamoasini faol qo‘llab-quvvatlaydi, shuningdek, “qizil-oq” jamoasi bunday muhim o‘yinlarga yaxshi tayyorlanadi.
Shu sababli, o‘yin juda qiziqarli bo‘lib, yakunda 1:1 hisobida durang natija qayd etiladi, deb hisoblaydi mutaxassis. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, agar “Spartak” jamoasi “Zenit” va “Rubin”ga qarshi o‘yinlarda mag‘lub bo‘lsa, jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich lavozimidan ozod etilishi mumkin.
Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida bo‘lib o‘tadigan ushbu uchrashuv poytaxt jamoasining uy stadionida 16 avgust kuni o‘tkaziladi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 17:30da belgilangan.
Bu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otadi va jamoalar o‘rtasidagi kuch sinovining muhim bosqichi hisoblanadi.

Наумов получил 1:1 в матче между Спартаком и Зенитом
По мнению футбольного эксперта Николая Наумова, матч между командами «Спартак» и «Зенит» завершится вничью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра пройдет в формате «подъем-падение», так как дерби всегда особенное. Болельщики «Спартака» активно поддерживают свою команду, а также «красно-белые» хорошо готовятся к таким важным матчам.
Поэтому, по мнению эксперта, игра будет очень интересной и в итоге закончится ничьей со счетом 1:1. По словам Наумова, если команда «Спартак» проиграет в матчах против «Зенита» и «Рубина», главный тренер команды Деян Станкович может быть освобожден от должности.
Этот матч пятого тура Российской Премьер-лиги пройдет на домашнем стадионе столичной команды 16 августа. Начало игры запланировано на 17:30 по московскому времени.
Эта игра вызовет большой интерес у футбольных болельщиков и станет важным этапом проверки сил между командами.