Albiol faoliyatini Italiyada yakunlamoqchi
Ispaniyalik sobiq futbolchi Raul Albiol faoliyatini yakunlash haqida hozircha o‘ylamayotganini bildirdi, biroq buni Italiyada amalga oshirishni istaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Albiol bir necha yil davomida Napoli klubida o‘ynagan va bu davr uning uchun juda yaxshi xotiralar bilan esda qolgan. Shu sababli u Italiyaga qaytishni orzu qilayotganini ta’kidladi.
Albiolning so‘zlariga ko‘ra, u o‘yinni davom ettirishni xohlaydi va faoliyatini yakunlash haqida hatto o‘ylamayapti. Hozirgi vaqtda u o‘zini raqobatbardosh deb hisoblaydi.
Shuningdek, u va uning oilasi Italiyaga qaytib, faoliyatini shu yerda yakunlashni orzu qilishadi. Napoli shahrida o‘tgan vaqtlari unga juda yoqqan.
Hozirda Raul Albiol Ispaniyaning Villarreal klubida faoliyat yuritmoqda. Uning maqsadi Italiyada faoliyatini yakunlab, futbolchilik faoliyatiga munosib nuqta qo‘yishdir.

Albiol намерен завершить карьеру в Италии
Бывший испанский футболист Рауль Альбиоль заявил, что пока не думает о завершении карьеры, но хотел бы сделать это в Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее Альбиоль несколько лет играл за клуб «Наполи», и этот период остался для него очень приятным воспоминанием. По этой причине он подчеркнул, что мечтает вернуться в Италию.
По словам Альбиоля, он хочет продолжать играть и даже не думает о завершении карьеры. В настоящее время он считает себя конкурентоспособным.
Кроме того, он и его семья мечтают вернуться в Италию и завершить там свою карьеру. Время, проведённое в Неаполе, ему очень понравилось.
В настоящее время Рауль Альбиоль выступает за испанский клуб «Вильярреал». Его цель — завершить карьеру в Италии и достойно поставить точку в футбольной деятельности.