Genich: Baltika va Lokomotiv o‘yini golga boy bo‘ladi
Beshinchi turning ochilish o‘yinida Rossiya Premyer Ligasi doirasida Kaliningradning «Baltika» jamoasi o‘z maydonida Moskvaning «Lokomotiv» jamoasini qabul qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbol sharhlovchisi Konstantin Genich ushbu o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Uning ta’kidlashicha, «Lokomotiv» jamoasining mudofaa chizig‘i juda ishonchli emas.
Shuning uchun u o‘yinda har ikki jamoa gol urishini taxmin qilmoqda. «Baltika» Kubok musobaqasida gol ura olmadi, lekin chempionat doirasida buni uddalashiga ishonadi.
Ushbu o‘yin 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Asosiy hakamning dastlabki furiqasi Moskva vaqti bilan soat 15:00 da yangraydi.
Hozirgi vaqtda Andrey Talalaev boshchiligidagi «Baltika» jamoasi Premyer Liga turnir jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi, «Lokomotiv» esa yakka yetakchi hisoblanadi. Bu uchrashuv muxlislar uchun qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Genich: Игра Балтика и Локомотив будет богата голами
В открывающем матче пятого тура в рамках Российской Премьер-Лиги калининградская «Балтика» примет на своем поле московский «Локомотив». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футбольный комментатор Константин Генич поделился своими мыслями по поводу этой игры. По его словам, оборона «Локомотива» не слишком надежна.
Поэтому он предполагает, что в матче обе команды забьют голы. «Балтика» не смогла забить в Кубке, но он верит, что в чемпионате им это удастся.
Матч состоится 16 августа. Первый свисток главного судьи прозвучит в 15:00 по московскому времени.
В настоящее время команда «Балтика» под руководством Андрея Талалаева занимает пятое место в турнирной таблице Премьер-Лиги, а «Локомотив» является единоличным лидером. Эта встреча ожидается интересной и важной для болельщиков.