Homukha: Dinamo va CSKA o‘yini qiziqarli kechadi
Sobiq futbolchi Dmitriy Homukha Rossiya chempionatining beshinchi turida bo‘lib o‘tadigan o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda CSKA jamoasi mezbon maydonda Moskva “Dinamo”si bilan kuch sinashadi. Homukha fikricha, chempionat boshida “Dinamo” CSKAga nisbatan zaifroq ko‘rinmoqda.
Biroq bunday darajadagi o‘yinlarda g‘olibni oldindan aytish qiyin. CSKA tarkibida xavfli o‘yinchilardan Kruhoy va Glebov yaxshi harakat qilmoqda.
Ularning “Dinamo”ga qarshi o‘ynashi jamoaga qiyinchilik tug‘diradi, deydi mutaxassis. Shuningdek, “Dinamo”ning yaqinda Kubok o‘yinida “Krasnodar”ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘lishi asosiy tarkibda o‘ynamaganlik bilan bog‘liq ekanligi ta’kidlandi.
Moskva derbisi 17 avgustda bo‘lib o‘tadi va o‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00da belgilanmoqda. Ushbu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Homukha: Игра Динамо и ЦСКА будет интересной
Бывший футболист Дмитрий Хомуха прокомментировал матч пятого тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре команда ЦСКА на своем поле встретится с московским «Динамо». По мнению Хомухи, в начале чемпионата «Динамо» выглядит слабее ЦСКА.
Однако в матчах такого уровня сложно заранее предсказать победителя. В составе ЦСКА хорошо проявляют себя опасные игроки Крухой и Глебов.
Их игра против «Динамо» создаст команде трудности, говорит специалист. Также отмечается, что недавнее поражение «Динамо» в Кубке от «Краснодара» со счетом 0:4 связано с тем, что основной состав не играл.
Московское дерби состоится 17 августа, начало матча запланировано на 18:00 по московскому времени. Эта игра вызывает большой интерес у болельщиков.