Angliya Premer Ligasi yangi mavsumining ochilish o‘yinida "Bornmut" jamoasi qanot hujumchisi Antuan Semenyo "Liverpul"ni ikki marta xursand qilmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Amaldagi chempionlar dastlab 2:0 hisobida oldinda borishdi, biroq o‘z ustunliklarini yo‘qotishdi. O‘yinning 64-daqiqasida Semenyo hisobni kamaytirdi, 76-daqiqada esa hisobni tenglashtirdi – 2:2.
Opta ma’lumotlariga ko‘ra, ganalik futbolchi so‘nggi uch yil ichida "Enfild" stadionida Angliya chempionatida bitta o‘yinda ikki yoki undan ortiq gol urgan birinchi futbolchi bo‘ldi. 2022-yil sentabr oyida "Brayton" sharafini himoya qilgan Leandro Trosar shunday natijaga erishib, het-trik qayd etgandi.
O‘tgan mavsumda Antuan Semenyo "Bornmut" safida Premer Ligada 37 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 6 marta golga uzatma berdi. Uning o‘yini jamoaning hujumdagi samaradorligini oshirishda muhim rol o‘ynadi.
Semenyoning faoliyati "Bornmut"ning yangi mavsumdagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shuningdek, uning tajribasi va mahorati jamoaga raqobatbardosh bo‘lishda yordam beradi.

Семеню — первый футболист, забивший дубль Ливерпулю на Энфилде
В первом матче нового сезона Английской Премьер-Лиги вингер команды «Борнмут» Антуан Семенё дважды огорчил «Ливерпуль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Действующие чемпионы сначала вели со счётом 2:0, но потеряли своё преимущество. На 64-й минуте Семенё сократил разрыв в счёте, а на 76-й минуте сравнял — 2:2.
По данным Opta, ганский футболист стал первым игроком за последние три года, который забил два или более голов в одном матче чемпионата Англии на стадионе «Энфилд». В сентябре 2022 года Леандро Тросар, выступавший за «Брайтон», достиг такого результата, оформив хет-трик.
В прошлом сезоне Антуан Семенё сыграл за «Борнмут» в Премьер-Лиге 37 матчей, забил 11 голов и отдал 6 результативных передач. Его игра сыграла важную роль в повышении эффективности атак команды.
Ожидается, что деятельность Семенё положительно повлияет на результаты «Борнмута» в новом сезоне. Кроме того, его опыт и мастерство помогут команде оставаться конкурентоспособной.