Sobiq Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi futbolchisi Denis Ugarov Moskva “Lokomotiv” jamoasi va Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ugarovning ta’kidlashicha, hozirgi kunda Batrakov eng yorqin va iste’dodli rossiyalik futbolchilardan biridir. O‘tgan mavsumda ham u juda yaxshi o‘ynagan bo‘lsa, joriy mavsumda ham o‘z darajasini saqlab qolmoqda.
Rossiya Premer-ligasining dastlabki to‘rt turida 20 yoshli yarim himoyachi oltita gol urishga muvaffaq bo‘ldi va mamlakat chempionatining eng yaxshi to‘purarlar reytingida yetakchilik qilmoqda. Keyingi turda “Lokomotiv” jamoasi safarda Kaliningradning “Baltika” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin bugun, 16 avgust kuni soat 15:00da Moskva vaqti bilan boshlanadi. Futbol muxlislari uchun qiziqarli va raqobatbardosh uchrashuv bo‘lishi kutilmoqda.

Денис Угаров назвал самого яркого футболиста России
Бывший игрок санкт-петербургского «Зенита» Денис Угаров высказался об игре полузащитника московского «Локомотива» и сборной России Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Угарова, на сегодняшний день Батраков является одним из самых ярких и талантливых российских футболистов. В прошлом сезоне он играл очень хорошо, а в текущем сезоне продолжает поддерживать свой уровень.
В первых четырёх турах Российской Премьер-лиги 20-летний полузащитник сумел забить шесть голов и возглавляет рейтинг лучших бомбардиров чемпионата страны. В следующем туре «Локомотив» сыграет в гостях с калининградской «Балтикой».
Этот матч состоится сегодня, 16 августа, в 15:00 по московскому времени. Ожидается интересная и конкурентная встреча для футбольных болельщиков.