Gadjiev: Zabolotniy haqiqiy grand futbolchi
Gadjievning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy aslida katta darajadagi futbolchi hisoblanadi. Ilgari yosh bo‘lganida boshqa jamoalarga ketishi mumkinligi aytilgan, ammo u hech qayerga ketmagan va hozirda oddiy rus qahramoniga aylangan.
Bu fikrlar "Sport-Express" nashri tomonidan keltirilgan. Joriy mavsumda Rossiya Premer-ligasida 34 yoshli hujumchi uchta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmagan.
To‘rt turdan so‘ng "Spartak" jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan va musobaqa jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi. Keyingi o‘yinda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bilan uchrashadi.
Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki ikkala jamoa ham yuqori natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Gadjiev: Заболотный настоящий гранд футболист
Российский промоутер Камиль Гаджиев высказал своё мнение о центральном нападающем московского «Спартака» Антоне Заболотном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гаджиева, Заболотный на самом деле является футболистом высокого уровня. Ранее говорили, что в молодости он мог перейти в другие команды, но он никуда не ушёл и сейчас стал обычным русским героем.
Эти слова приводит издание «Спорт-Экспресс». В текущем сезоне 34-летний нападающий провёл три матча в Российской Премьер-лиге, но не сумел забить ни одного гола.
После четырёх туров команда «Спартак» набрала четыре очка и занимает 11-е место в турнирной таблице. В следующем матче команда под руководством Деяна Станковича встретится с петербургским «Зенитом».