Betis Antoni uchun 7-raqamni saqlab qo‘ydi
«Betis» klubi qanot hujumchisi Antoni bilan munosabatlarni davom ettirmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning La Liga chempionatida ishtirok etuvchi jamoa braziliyalik futbolchini qayta jamoaga olib kelishni rejalashtirmoqda. Klub Antoni uchun 7-raqamli futbolkani ajratib qo‘ygan.
Bu haqida Goal portali Marca nashriga tayangan holda ma’lumot berdi. Antoni 2024/2025 yilgi mavsumning ikkinchi yarmida «Betis» safida ijarada o‘ynagan.
U jamoa bilan 26 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. Oldinroq «Betis» rahbariyati Antoni bilan yana ijara asosida shartnoma tuzishni xohlayotgani haqida gapirilgan edi, chunki klub 25 yoshli futbolchini to‘liq transfer qilish imkoniga ega emas.
Shu sababli, «Betis» Antoni uchun qulay shart-sharoit yaratib, kelajakda uni jamoada saqlashni maqsad qilgan. Futbolchi jamoa uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi va uning maydondagi faoliyati jamoaning muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shmoqda.

Betis сохранил номер 7 для Антони
Команда, выступающая в чемпионате Испании Ла Лига, планирует вернуть бразильского футболиста в состав. Клуб выделил для Антони футболку с номером 7.
Об этом сообщает портал Goal со ссылкой на издание Marca. Антони играл в аренде за «Бетис» во второй половине сезона 2024/2025.
Он провёл 26 официальных матчей за команду, забил 9 голов и отдал 5 результативных передач. Ранее руководство «Бетиса» сообщало о желании заключить с Антони новый контракт на условиях аренды, так как клуб не имеет возможности полностью выкупить трансфер 25-летнего футболиста.
По этой причине «Бетис» создает для Антони комфортные условия, чтобы сохранить его в команде в будущем. Футболист считается важным игроком для команды, и его деятельность на поле вносит значительный вклад в успехи клуба.